TAKAS VASARAS numurs

V A S A R A s numurs jūnija sākumā ir devies pie ABONENTIEM, lasītājiem, draugiem un saviem ceļabiedriem!
uz vāka: ANNAS TARASENKO glezna. Anna atklāja, ka šīs gleznas oriģināls “dzīvo“ Latvijā. Un tas ir viens no iemesliem, kāpēc izvēlējamies tieši šo. Cilvēks, Tibeta, skanošās bļodas, plūstošā enerģija kā ūdens strūklaka, kā birstošie dimanti. Lai tie birst mūsu rokās, gluži kā latviešu tautas dziesmā izteiktā dziedinošā vārdformulā.
Intervija ar mākslinieci, gleznotāju, ceļotāju, neirogrāfikas specialisti – Annu Tarasenko ir vasaras žurnālā TAKA. Annas gleznas ir enerģētiskas, sajūtu bagātas, daudzas top māksliniecei radošā, dievišķā plūsmā esot, ar gleznām vari iepazīties mājas lapā: www.annatarasenko.ru

šajā numurā varēsi izlasīt arī iedvesmojošu sekot saviem sirds aicinājumiem – interviju ar Annu un viņas vīru- skaņas un tibetas skanošo trauku meistaru Viktoru Oguju (Saruna ar skaņas un tibetas skanošo trauku meistaru Viktoru Oguju un mākslinieci, neirografikas speciālisti Annu Tarasenko).

SATURS:  TAKA vasarā –>

 

 

FRAGMENTI:

  • TAKAS vēstule Tev: “(…) Taču mūsu Rietumu prāti bija tad un joprojām ir tik uztrennēti intelektuāli, ka škiet vienkāršās patiesības ir apšaubāmas un neticamas…Tās jāpavelk zem mistikas plīvura, jānosauc par ezotēriku, maģiju vai jāiesprosto kādas reliģijas rāmjos. Savā cilvēcīgajā prātā izmaiņu, pārmaiņu rezultātus mēs pieprasām „tūliņ un tagad”, pat ja sākumā nepieprasām, tad pēc kāda laika sākam apšaubīt izdarītās izvēles, ja neredzam rezultātus. Bet šis jaunais laikmets nav par to, lai kautko „gaidītu”. Esam bijuši iedresēti gaidīt – uzlavu, algu, apstiprinājumu, ka viss ir pareizi, apstiprinājumu, kas esam padarījuši ko labu. Rīkošanās šeit un tagad mirklī tāpēc, ka patīk, tāpēc, ka ir interesanti, negaidot pretī neko, vēl tiek iepazīta…Vasarā, kad Zemes izpausmēm ir visas iespējas Tevi, mani, mūs visus, atbalstīt, samīļot, dziedēt, sazemēt. Vasarā, kad veldzēties dabīgos ūdeņos, ēst garšīgās veltes, kad plikām pēdām ierušināties smiltīs – nostājies pretī sev draugs šaj vasarā vēl drosmīgāk.  Lai TAKAS raksti un intervijas Tevi un ikvienu iedvesmo, tie šajā numurā visi ir ļoti īpaši!”

 

  • Par sava vecā “es” nāvi, spēka atdošanu un “atdzimšanu”: Tas nav par patiesu nāvi vai fizisku nāvi, tas ir par vecā “es” nāvi; atmest visas nepatiesības par to, kas tu reiz biji, nomest visas maskas, kuras paturēji, lai sevi aizsargātu no būšanas atvērtam, ievainojamam, īstam un savam patiesajam es.

Vecā “es” nāve notiek, kad tu sāc tikt skaidrībā par lietām un uzņemies atbildību par visiem saviem trūkumiem un sevis daļām, kas izraisa ierobežotu uzvedību un priekšstatus par sevi. Kur tu sevi atturi no rīcības, jo nejūties pietiekoši labs vai vērtīgs, lai pat apsvērtu darbošanos tajā, ko tu patiesi gribi darīt un ko tavai dvēselei ir jāpaveic.”

 

 

 

 

 

  • Cita perspektīva par traumu: “Sāpes no sastapšanās ar šo ievainojumu – lai kas tas arī būtu tev – var būt atšķirīgas no visa iepriekšējā. Tas var šķist daudz sāpīgāk, jo tu tik ļoti esi atvēries… Tu to apzinājies, un tu gribi to ieraudzīt tā pilnīgumā. Tu gribi dziedināties – patiesi dziedināties –, un tu gribi iziet visu ceļu. Patiesībā dvēseles līmenī tu ‘izlēmi’ pirms eoniem, ka laiks, kad to paveikt, ir TAGAD.”
  • Mūsos nemitīgi notiek gadalaiku maiņa. Pārdomām bagāta saruna ar dziednieci Evitu Maurmani: “Kāpēc cilvēkiem rodas enerģētiskie bloki? Un kā tu vari palīdzēt? Strādājot ar cilvēkiem gan pirtī, gan caur atdzimšanas elpošanas sesijām, es strādāju ar dvēseles atmiņu un ar tām vietām ķermenī, kur ir karmiskie bloki. Ar elpu mēs vadām un sazemējam savu dzīvības enerģiju. Bieži vien enerģētiskais bloks cilvēkiem atrodas tur, līdz kurai vietai viņi spēj ieelpot (līdz diafragmai, līdz saules pinumam utt.). Reti kurš ikdienā elpo pilnas elpas, un viņam enerģija plūst viscaur. Vīriešiem ļoti bieži saules pinums ir ievainotā vieta. Sievietēm daudz bloku ir iegurnī un dzemdē. Caur elpu, savienojoties ar Kosmisko telpu un vadot dzīvības enerģiju cauri centriem, tiek sazemēta Dievišķā enerģija. Tā es ieraugu vietu ķermenī, kur tā sprūst. Kā arī aurā tur ir caurumi, kur ir šis dvēseles ievainojums, tāpēc tālāk seko mani jautājumi, un mēs ejam dziļāk iekšā dziedinošajā procesā. Tad nāk bildes, informācija utt. Piemēram, ja sievietei dzemdē kā informācija ir palikuši zaudējumi, kauns, pazemojums, izsmiekls utt., tad viņa savas dzīves laikā nevar realizēt savu jaudu.”

 

  • Cilvēka apziņas līmeņi. Deivida Hokinsa pētījumi:

“Virzoties augšup pa apziņas līmeņiem, izvēles iespējas liekas pretrunīgas, pretējas dualitātes. Tās var izjust kā tiekšanos un riebumu, no kurām var būt sarežģīti atbrīvoties, ja tās nesadala sastāvdaļās. Tieksme var būt vai nu slēpta, vai atklāta bauda, bet riebumu izsaka neapmierinātības un diskomforta gaidīšana. Izvēli sarežģī morālās pienākuma jūtas formā „mans pienākums ir darīt”, tāpēc var rasties neskaidra vainas apziņa un kārdinājums izvairīties. Tāpēc labāk atturēties no tādiem pieņēmumiem kā „pienākums darīt”. Galvenā garīgās evolūcijas īpašība ir brīvība.”

  • Brūss Liptons – dzīve ir zinātnes un garīguma apvienojums. „Ticības bioloģija”.: „Pēdējie zinātnes sasniegumi liek mums atcerēties par seno civilizāciju pasaules redzējumu, saskaņā ar kuru visam ir dvēsele. Dažas iezemiešu tautas (pamatiedzīvotāji) joprojām Visumu uztver kā VIENOTU GARĪGO VESELUMU. Viņi atšķirībā no  moderniem „rietumniekiem”, nenostāda pretstatā cilvēku akmeņiem un gaisam, viņiem visu caurstrāvo Gars, neredzama enerģija. Jums neko neatgādina šis formulējums? Vai to pašu nesludina kvantu fizika, kad apgalvo, ka matērija un enerģija ir nedalāmas viena no otras? Vai tāda nav arī Gaijas pasaule – vienots, elpojošs mūsu planētas organisms, kuram nepieciešama aizsardzība no cilvēku alkatības, nezināšanas un tuvredzības.”

 

 

 

 

 

  • Saruna ar skaņas un tibetas skanošo trauku meistaru Viktoru Oguju: “Kāds īsumā ir vibroakustiskās masāžas ar skanošām bļodām tehnikas skaidrojums? Šī ir masāžas tehnika, kuras laikā skanošā bļodā tiek novietota pacientam uz auguma. Ar vienu roku bļoda tiek pieturēta, un, ar otrā rokā esošo vālīti, tiek veikta vibrācijas izgūšana no skanošās bļodas. Vibrācija tiek izgūta, veicot sērijveida sitienus pa bļodas augšējo malu, ar noteiktu ritmu un turpmāko skanošās bļodas virzību pa cilvēka augumu, masāžu līniju virzienā.”
  • Geštaltkoučings ar zirgiem. Saruna ar Māru Grēvi par zirgiem un cilvēkiem: “Zirgi nevienu nenosoda, ir tādi, kādi viņi ir, kontaktā ar savu patieso Es un palīdz tur nonākt arī cilvēkam. No zinātnes viedokļa to var skaidrot arī ar zirga sirds izstaroto elektromagnētisko lauku – tas ir plašāks nekā cilvēkam, varētu teikt, ka arī dabīgāks, harmoniskāks, un ar tā palīdzību noskaņo arī līdzās esošo cilvēku uz cita veida vibrācijām.”

 

 

 

  • Dr. Guna Vilka. Ājurvēdas ārste, vēdiskās astroloģijas un uztura konsultante: “Ājurvēda apraksta, ka galvenais slimības iemesls ir neadekvāta pieķeršanās mūsu maņām un to baudas objektiem. Piemēram, ja Jums garšo saldējums, jūs to apēdat. Pēc tam gribas vēl, jo ir maņu atmiņa par saldo un atvēsinošo ēdienu, ēd vēl un vēl, kamēr degunā parādās iesnas. Nav jau nekā kaitīga ēst saldējumu vai svaigus salātus, bet tos jāizvēlas prātīgi un apzināti, lai mēs varam uzņemt pilnu spektru ar labajām vielām un baudām no šī procesa. Ja mēs kļūstam neapzināti un alkatīgi savās vēlmēs –  radīsies slimība.”
  • Spēka treniņš – pret vēzi: “2018.gada rudenī Pasaules vēža kongresā Kualalumpurā, kas pulcināja vairāk nekā 3500 onkoloģisko pacientu, ārstēšanā iesaistītus ārstus un speciālistus no aptuveni 150 pasaules valstīm, ar jauna pētījuma par spēka treniņu ietekmi krūts vēža pacientu atveseļošanā rezultātiem un inovatīvu metožu ieteikumu atzinīgi un ar perspektīvi izskanēja Latvijas vārds.

Ar Latvijā veiktā pētījuma norisi, rezultātiem un ieteicamajām metodēm kongresa dalībniekus iepazīstināja tā autors – Rīgas Stradiņa universitātes doktorants Rūdolfs Cešeiko.”

 

Ja vēlies iegādāties žurnāla VASARAS numuru, un/vai arī abonēt TAKA 2019.gadam, raksti: zurnals.taka@gmail.com

 

RĪGĀ žurnālus var iegādāties:

Veikals RUDRA yoga & healthy food store, Skolas iela 31 (https://rudra.lv/)

Veikals un baha ziedu terapijas centrs „Ziedu enerģija”,  Graudu iela 61C (http://ziedu-energija.lv)

plašāk: http://baltataka.lv/kur-nopirkt/

Jums var arī patīk