Starp mums ir daudz Gaismas darbinieku

MARUTAS PĒTERSONES vārds manā redzeslokā nonāca pavisam nesen, kad uzzināju par jauniznākušo grāmatu „72 gaismas dzimšanas sargeņģeļi”. Iepazīstoties ar neordināro un sajūtās tik ļoti gaišo grāmatas saturu, radās vēlme uz sarunu aicināt arī pašu grāmatas autori, tā gūstot iespēju uzsmelt arvien jaunu un dažādiem aspektiem bagātu informāciju par mums tik šķietami netveramo smalko eņģeļu pasauli.

Pārmaiņas Marutas dzīvē nenotika vienā dienā. Viņasprāt – katra informācija, katras zināšanas un mācības nāk tikai tad, kad skolēns ir tam gatavs. Laikā, kad interese nostabilizējās, dzīve aizveda pie noteiktiem skolotājiem, un tie bija ne tikai savas nozares profesionāļi, bet arī gados vecāki darba kolēģi, vērtīgas grāmatas un, protams – apzināti izvēlēti skolotāji un lektori. Tas ir darbs pie savas izaugsmes, kā arī centieni palīdzēt apkārtējiem, ar ko nodarbojas Maruta. Ar kādu metožu palīdzību tas notiek, uzzināsim sarunā.

–          Lasot grāmatas par misticismu, mistiķiem, pētot un mācoties par rūnām, taro kārtīm, eņģeļu kārtīm, dziedināšanu un tautas medicīnu, esmu priekš sevis apkopojusi visnotaļ plašu informāciju. Paliek arvien interesantāk, bet vienlaikus kā no pārpilnības raga birst arī jauni un jauni jautājumi. Katrs cilvēks manā dzīvē ir bijis un būs kā skolotājs, kas ienesis jaunas zināšanas un skatapunktus, caur kuriem paveras noslēpumainā Dievišķā pasaule.

–          Kā tu aprakstītu savu līdzšinējo dzīves gājumu – Curriculum Vitae? Uz ko vēlētos likt akcentu?

–          Vispirms –  esmu vienkāršs cilvēks, kurš, ejot savu individuālo dzīves ceļu, ir nonācis pie noteiktas izaugsmes. Man svarīgi, lai tas, ko daru, ir citiem saprotams. CV ir uzrādīta tikai daļa no apgūtā, jo daudz kas nav sertificēts. Piemēram, tā ir ar Gaismas darbinieci, eņģeļu praktiķi-mediju, ezoteriķi, gaišreģi un zīmējumu autori – šajās jomās neesmu ieguvusi sertifikātus. Bet gleznas ir radītas, ar eņģeļiem komunicēju, saņemu no viņiem informāciju, ja nepieciešams, atbildu arī uz jautājumiem. Ir lietas, ko jūtu, ir lietas, ko izdodas redzēt, reizēm varu arī pateikt, kas notiks. Mums katram piemīt vārda spēks, tikai kāds apzinās tā sekas, bet kāds ne. Man jau no mazotnes nācās saprast, ka izteiktajam vārdam, ko saku, ir liels spēks. Mācījos domāt labas domas, teikt un vēlēt tikai labu un uzmundrinošu vai arī labāk tomēr paklusēt. Vēl piemīt spējas dziedināt, taču apzināti – dziedinot cilvēkus – tās neizmantoju. Toties šo talantu lieku lietā, radot dziedinošās gleznas. Zīmējumus, kas top ļoti viegli, nepiespiesti un samērā ātri, veidoju no sirds un ar mīlestību, savienojoties ar eņģeli vai Sargeņģeli. Tāpat – saņemot informāciju no eņģeļiem, kas ir domāta cilvēkiem (kādam konkrēti vai kopumā) – es ar to dalos. Pāri visam tam esmu arī ģimenes cilvēks – māte saviem bērniem, sieva vīram, meita, māsa…

 

  • Kas īsti ir Gaismas darbinieks?

–          Tas ir cilvēks, kurš šajā tumšajā laikā nes Dievišķo gaismu starp cilvēkiem un runā par to, rāda un palīdz dvēselēm. Sevi vairāk uzskatu par Gaismas cīnītāju. Ikviens mēs spējam Gaismu atrast un ieraudzīt, tomēr spēja iznest šo trauslo Gaismas enerģiju cauri grūtībām un tumsas laikam ne visiem tiek dota. Tāpēc debesīs priecājas par ikvienu, kurš uzdrošinās to darīt. Vai tas ir viegli? Nav un nebūs. Pajautājiet vēl kādam Latvijā, kurš šādā veidā palīdz citiem – vai ir viegli? Latvija ir unikāla vieta, jo uz šīs mazās platības ir ļoti, ļoti daudz Gaismas darbinieku. Viņi to neafišē, taču cītīgi pie tā strādā. Ir darbības, ko nevar redzēt, jo tiek glābtas aizgājušās dvēseles. Mūsu vidū ir cilvēki, kuri palīdz mirstošajiem piedot, palīdz doties dvēseles ceļojumā bez bailēm, cilvēki, kuri māca, dziedina…

 

–          Cik spēcīgi – līdzi laikam – ir transformējušās tavas vērtības un ticība kam Augstākam?

–          Vienmēr esmu mainījusies līdzi savai attīstībai un izaugsmei, tas priekš manis ir pašsaprotami. Un, ja cilvēks ir transformējies savā iekšējā pasaulē, mainās arī ārējais tēls. Piemēram, skolas laikā un pusaudžu gados man bija melnā apģērba periods. Bija aktuāla drūmā noskaņa un vēlme no visiem noslēpties, lai esmu nepamanāma, kas savā veidā arī izdevās. Tikai, pateicoties cilvēkiem man apkārt, pamazām iemācījos ieraudzīt arī citas krāsas. Tas bija periods, kad gāju uz baznīcu un sarunājos ar Dievu altārī, nevis ar eņģeļiem. Es ticēju un joprojām ticu Dievam, tikai tagad man vairs nav nepieciešama baznīca kā institūcija, lai apliecinātu (sev un citiem) savu ticību. Turklāt tās lietas, kas notiek baznīcās starp ticīgajiem, man ir nepieņemamas. Man ļoti patīk apmeklēt baznīcas kā arhitektoniskas celtnes. Aizrauj altāra gleznas, svētie, Dievmātes svētbildes, statujas, tas klusums, miers un sakrālums, kas tur sastopams.

 

–          Kādu darbu tu strādā ikdienā? Vai bieži palīdzi cilvēkiem?

–          Šobrīd strādāju Jaunķemeru sanatorijas 9. stāvā par vecāko pavāri. Taču bieža darba maiņa man ir ierasts pasākums, jo esmu no tiem cilvēkiem, kam darbs ir vieta, kur attīstīties, augt, izpildīt uzdevumus un iet tālāk. Dažās darba vietās esmu izmantojusi arī dziedināšanu, pārsvarā – sarunu veidā. Dziedinot ar rokām, ļoti uzmanos. Vēlot labu un domājot par klienta atveseļošanos, ir sanācis sevi iztukšot un atdot savu enerģiju. Sapratu, ka man jāiemācās kontrolēt enerģiju, ar kuru dalos. Lai dziedinātu, ir jābūt kanālam, kas saņem dziedinošo enerģiju, tad dāvā to slimajam, pašu dziednieku neaizskarot (lai netiktu zaudēta viņa dzīvības enerģija). Tāpēc pēdējā laikā atsaku gan masāžas, gan dziedināšanas seansus, jo zinu, ka šī enerģijas apmaiņa man vēl jāapgūst.

 

–          Kur smelies garīgo spēku?

–          Esmu dzimusi 15. augustā, kad tiek atzīmēti Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, un šī Dievmātes svētība man ir gājusi cauri visu dzīvi, vienmēr esmu jutusi viņas klātbūtni un palīdzīgu roku grūtos brīžos. Interesanti, ka arī šī saruna top kopā ar viņu. Runājot par garīgās enerģijas uzsmelšanu, spēcīgas emocijas vienmēr piedzīvoju garīgajos ceļojumos, piemēram, svētceļojumā uz Aglonu. Garīgo spēku sniedz arī meditācijas, vides maiņa. Atziņas nāk katru dienu, taču es tās nepierakstu, tikai izdzīvoju. Joprojām mācos dzīvot šeit un tagad, šodienā. Ieelpojot un izdzīvojot katru brīdi. Lielākā daļa no mums jau zina, ka, dzīvojot pagātnē un daudz analizējot, pārcilājot notikumus, mēs zaudējam spēkus šodienai. Bet, dzīvojot rītdienai, pazaudējam šodienu. Rakstot grāmatu, eņģeļi mani radināja pie tā, ka nav nozīmes neko plānot, svarīgi ir būt un dzīvot šim mirklim. Ja arī centos visu saplānot un noteikt termiņus, tie noteikti tika atcelti vai mainīti. Viņi teica: „Esi šeit – tur, kur esi. Tev ir dota šodiena. Ja ir iespēja piedot, piedod. Ja ir iespēja mīlēt, mīli. Ja ir iespēja priecāties, priecājies. Ja slimojot radusies iespēja saprast karuseli, kurā esi iekāpis un nemani neko sev apkārt, tad slimošanas laikā izmanto ikkatru mirkli, lai pārskatītu ikdienas rutīnu – kas tajā nozīmīgs, bet kas no tā visa ir nevajadzīgs un lieks.”

 

–          Tas ir ļoti apsveicami – informēt sabiedrību par Sargeņģeļiem. Kā nonāci līdz vēlmei uzrakstīt grāmatu?

–          Grāmata radās pēc pieprasījuma. Mācoties pie Ivo Puriņa Tolteku kalendāru, uzzināju, ka pastāv 72 Gaismas ģēniju un Dēmonu rinda. Tā radās vēlme papētīt, kas tie ir par vārdiem un kā veidojas ietekme uz cilvēku raksturojumiem. Sāku meklēt atbilstošu informāciju internetā, bet latviešu valodā neatradu. Ar uzsmeltajām zināšanām vēlējos dalīties. Pateicoties Guntai Dauģei un interneta vietnei Zabre.lv, katru dienu publicēju aprakstu par vienu no 72 eņģeļiem. Papildus – tā kā Facebook.com lapā „Tolteku laiks” publicē dienas stāstus – pie katra no aprakstiem pievienoju arī konkrētā eņģeļa vēstījumu (tagad tie lasāmi grāmatā). No lasītājiem bieži saņēmu jautājumu – vai grāmata arī būs? Tāpēc sāku par to aizdomāties un spēru pirmos soļus. Grāmatā „72 gaismas dzimšanas sargeņģeļi” ir 72 vēstījumi. Katru dienu atbilstošās dienas eņģelis vēlējās teikt kaut ko konkrētu, kas ir noderīgs ikvienam. Es šim projektam biju tikai kā starpnieks – fiziska persona, kas nodeva informāciju tādā veidā, kā tas bija ieplānots no eņģeļu puses. Ar viņu līdzdalību mērķis realizējās – tika izdota grāmata, kāda Latvijā vēl nav bijusi. Liela daļa no mums zina par erceņģeļiem – Gabrielu, Mihaelu, Rafaelu, Urielu, bet cik daudzi zina par 72 eņģeļiem? Maz. Mācoties Tolteku kalendāru, es sapratu, cik nozīmīga ir viņu loma mūsu dzīvē. Gandrīz ikviens vēlas uzzināt sava Sargeņģeļa vārdu. Pateicoties grāmatai, šāda iespēja ir radusies – mēs varam uzzināt vismaz viena Sargeņģeļa vārdu, jo katram tie ir vairāki.

–          Grāmatā pie katra eņģeļa pievienota arī tevis radīta dziedinošā glezna. Kāds bija to tapšanas process?

–          Gleznas, kuras attēlotas grāmatā, ir zīmētas ar eņģeļu klātesamību – pavisam skaidri jutu viņu klātbūtni. Uzliekot uz zīmējuma roku, var sajust enerģētisko kontaktu ar konkrēto eņģeli. Viņi ir tik dažādi! Vienreizēji un neatkārtojami, tāpat kā ikviens uz šīs planētas. Katrā zīmējumā tika ietverts viens no simboliem, ar kādu konkrētais eņģelis vēlējās sevi akcentēt. Arī tad, kad zīmēju dziedinošās gleznas klientiem, es kontaktējos ar cilvēka sargeņģeli, un krāsu izvēle ir eņģeļa rokās – es esmu tikai avots, caur kuru tiek nodota informācija.

–          Vai dažādiem cilvēkiem var būt viens un tas pats Sargeņģelis?

–          Ikvienam no mums ir vairāki Sargeņģeļi, un viens Gaismas eņģelis patiešām var būt arī vairākiem cilvēkiem vienlaikus. Arī pie debesīm esošā zvaigzne taču ir klātesoša visiem, vai ne? Tāpēc – jā, eņģeļiem mēdz būt vairāki sargājamie. Bet, neatkarīgi no piedzimšanas brīža, katram cilvēkam tiek piešķirti vēl arī citi Sargeņģeļi –pēc paredzētajiem dzīves notikumiem un veicamo pienākumu daudzuma. Eņģeļi ir enerģija, kas pielāgojas katram cilvēkam.

 

–          Vai ar eņģeļiem tu komunicē arī ikdienā?

–          Apzināti kontaktējos ar dienas eņģeli, vaicājot pēc padoma, palīdzības, reizēm viņiem pašiem ir kas sakāms. Parasti to daru agri no rīta pirms visiem darbiem –iededzu savā altārī sveci, noskaņojos un aicinu konkrēto dienas eņģeli uz sarunu. Ja no rīta ir grūti koncentrēties, tad pierakstu informāciju dienas laikā vai vakaros.

Sajūtas, komunicējot ar eņģeļiem, ir mierīgas un patīkamas. Konkrētais Sargeņģelis atspoguļo arī savu sargājamo, tāpēc sajūtas ir dažādas, bet ne nepatīkamas. Mēdz būt arī gadījumi, kad nespēju nodibināt kontaktu ar konkrētā cilvēka Sargeņģeli, un tam var būt dažādi iemesli, piemēram – konkrētajā brīdī saņemtajai informācijai nebūs nozīmes vai arī saņēmējs vēl nav gatavs uzklausīt atbildi.

–          Vai tu spēj ieskatīties iepriekšējās dzīvēs?

–          Esmu centusies apzināti pētīt savas iepriekšējās dzīves, meditējot. Tas ir palīdzējis man saprast savu raksturu un apkārtējos cilvēkus. Atskārtu – ja ir situācija, kuru nespēju izskaidrot, tad atbildes jāmeklē daudz tālākā pagātnē. Uzdodot jautājumu eņģeļiem, nāk atbilde. Šobrīd smalkā, eņģeliskā pasaule ir tik tuvu, ka, uzdodot jautājumu, varam saņemt momentānu atbildi. Meditācijas nepieciešamas, lai nomierinātu ikdienas nemierīgo prātu un ķermeni. Bet, ja esam harmonijā un līdzsvarā ar sevi, tad atbildes iespējams saņemt pavisam ātri, arī bez meditēšanas.

 

–          Par nākotnes paredzēšanu mēdz teikt, ka tas esot grēks…

–          Mums ir laba tautasdziesma:

Dod, Dieviņ(i), dodamo,

Es saņemšu ņemamo.

Es saņemšu ņemamo

Ar abām(i) rociņām.

Ar abām(i) rociņām.

Ar balto dvēselīti.

Katram ir ļauts (ja vien rodas vēlme un ir skaidrs pamatojums) palūkoties pa spraudziņu, kas viņu sagaida, precīzāk sakot – ielūkoties tajā dzīves grāmatā, ko pats cilvēks ir sarakstījis jeb ieplānojis, sēžot uz mākoņa maliņas pirms dzimšanas. Dieviņš mums rociņā ieliks ne vairāk un ne mazāk kā to, cik esam pelnījuši un cik paredzēts. No mūsu izvēlēm atkarīga mūsu nākotne. Tādējādi neuzskatu, ka ieskatīšanās paredzētajā nākotnē ir grēks. Ja vien tas nenodara kaitējumu citiem un palīdz veikt labas izvēles – kāpēc gan ne?

 

–          Ja tev būtu iespēja sākt savu dzīvi vēlreiz – vai tu ko mainītu?

–          Ja šo jautājumu man uzdotu bērnībā vai jaunībā, iespējams, būtu vēlējusies piedzimt citā ģimenē un citā laikā. Taču šobrīd, kad esmu sapratusi savus vecākus un dzimtas, es ļoti priecājos, ka esmu nākusi tieši no šādām (mammas un tēta) dzimtām. Jebkurš no mums var mainīt savus pagātnes notikumus un dzīvi kopumā. Ir tikai jāpiedod notikumiem, cilvēkiem, vecākiem un dzimtai. Piedodot mēs mainām notikumus pagātnē, nākotnē un arī tagadnē. Lai gan tas izklausās vienkārši, piedot nebūt nav viegli. Ar prātu to paveikt var ātri, bet dvēselei tas ir ļoti liels pārdzīvojums. Nereti ir jāatgriežas sāpēs, ciešanās un pazemojumos, jāierauga notikumi no jauna – mēģinot tos skatīt ar lielu mīlestību. Kad šādos ceļojumos dodos kopā ar saviem Sargeņģeļiem, es parasti palūdzu Kristu, Dievmāti palīgos, lai ir spēks, drosme piedot un dziedināt pagātnes notikumus.

Tāpēc priecājieties par šodienu, par to, kas jums pieder! Esiet pateicīgi par to, kas jums jau ir. Mīliet šodien! Dāvājiet savu patieso mīlestību tiem, kurus mīlat. Piedodiet sev! Mēs esam dzimuši, lai iemācītos mīlēt šeit, uz Zemes, ar to mīlestību, ko izjutām, atrodoties uz mākoņa maliņas.

Kā atbrīvoties no liekām domām, kas mūs piesārņo?

  • Maruta Pētersone iesaka mandalu krāsošanu un zīmēšanu. Uzvelkot apli (izmantojot kaut vai šķīvi, krūzi), var sākt zīmēt, švīkāt un punktot jau tūlīt. Pat cilvēki, kuri ikdienā ar to nenodarbojas un neizceļas ar īpašu zīmēšanas talantu, uzzīmējot apli un ieliekot tajā savu satraukumu un prātā valdošo haosu, var panākt sava veida terapeitisku efektu. Arī daudz līdzekļu šī nodarbe neprasa – jāiegādājas tikai krāsainie zīmuļi, krāsas un papīrs.
  • Elpošanas vingrinājumi mazina nemieru. Jākoncentrējas uz ieelpu un izelpu, jāvēro elpošanas process, jāsaklausa elpa. Jāvēro, cik garas ir ieelpas un izelpas, un tad pamazām jāsajūt vienmērīgums. Arī prāts būs kļuvis mierīgāks.

Izpalīdzīgie Sargeņģeļi

  • Grūtos brīžos droši var lūgt palīdzību kādam no 72 dzimšanas Sargeņģeļiem, starp kuriem ir arī labi dziednieki un palīgi sevis sakārtošanā. Ja nav zināms konkrētā Sargeņģeļa vārds, tad var aicināt eņģeli, kurš ir atbildīgs par noteiktiem uzdevumiem, jo eņģeļu hierarhijā pastāv jebkuras darbības sfēras eņģelis. Piemēram, šoferiem ir šoferu Sargeņģeļi, pavāriem – ēdienu gatavošanas Sargeņģeļi, ārstiem – ārstu Sargeņģeļi, valsts vadītājiem – pārvaldes Sargeņģeļi utt. Katrai profesijai un jomai ir savi Sargeņģeļi. Tāpat arī dziedniekiem, dārzniekiem, augiem, dzīvniekiem, ūdeņiem… Tāpēc aiciniet palīgā un lūdziet pēc saprašanas. Jautājot eņģeļiem pēc padoma, palūdziet, lai viņi sniedz atbildi jums saprotamā veidā. Jautājumus izsakiet īsi un konkrēti, lai pa ceļam uz “Debesu palīdzības dienestu” viņi tos neaizmirst. Eņģeļiem piemīt ļoti laba humora izjūta. Viņiem patīk priecāties, iepriecināt, pārsteigt, sajūsmināt cilvēkus. Turklāt Sargeņģeļi nedusmojas. Dusmas ir cilvēka emociju izpausme. Eņģeļi var tikai nedaudz attālināties, bet vienalga atrodas pietiekami tuvu, lai pārraudzītu cilvēku.

Paši vērtīgākie augi atrodas mūsu apkārtnē

  • Mani mīļie bērni – katrs augs, kas aug jūsu apkārtnē, jūsu dzimtajā pilsētā, ir radīts jums – lai palīdzētu, dziedinātu, uzmundrinātu un atjaunotu spēkus. Jūsu apkārtnē aug tik daudz vērtīgu un tieši jums atbilstošu ārstniecības augu, kurus esat aizmirsuši un uzskatāt par nezālēm. Ejot meklēt dabā to augu, kas var stiprināt jūsu dzīvības spēku, ieklausieties savās sajūtās. Pieejot pie pļavas, aiciniet pļavas gariņus jums palīdzēt salasīt tik daudz, cik tas nepieciešams konkrētajam mērķim. Pārējo atstājiet un pasakiet paldies par dāvātajām dabas veltēm. Ejot mežā, augu birzīs, aiciniet palīgā Sargeņģeļus, bet, atstājot šīs dabas vietas, pasakiet paldies par to dziedinošo dabas spēku, ko tur smēlāties. Katrā pastaigā, ko veicat gar upēm, ezeriem un jūru, esiet pateicīgi, līksmi un priecīgi. Elpojiet saules gaismu, kas jūs uzmundrina. Elpojiet lietu, kas ļauj jūsu raizēm aizskaloties prom. Elpojiet vēju, kas atjauno jūsu organismu ar vieglu un plūstošu gaisa plūsmu. Elpojiet ar sirdi un visām iespējamām maņām. Piepildiet savu sirdi ar mīlestību, pateicību, pieņemšanu un prieku. Esiet svētīti, mani mīļie bērni! (Dievmāte Marija, 16.06.2017.)

>>>III<<<

Maruta Pētersone ir 72 eņģeļu kāršu attēlu autore, skaidrojumu-vēstījumu pierakstītāja, apkopotāja. Grāmatas “72 gaismas dzimšanas sargeņģeļi” autore. Dziedinošo gleznu un zīmējumu autore. www.gaismassiets.lv 

 

no žurnāla TAKA 2017.gada augusta numura, sagatavoja: Dagnija Millere-Balandīna

 

Jums var arī patīk