INTERVIJA AR SIMONU KĀRKLIŅU. Mīlestības vibrāciju ieskauta

/Intervijas fragments. Žurnāla „Taka”, 2016.gada oktobra arhīvs. Autore: Dagnija Millere-Balandīna/

INTERVIJA AR SIMONU KĀRKLIŅU. Mīlestības vibrāciju ieskauta

Reizēm dzīve mūs palaiž brīvā vaļā un ļauj apmaldīties, lai transformācijas process un sevis iepazīšana (no jauna), ko piedzīvojam pēc tam, nestu divkāršu gandarījumu, vērtīgas atklāsmes un patiesu prieku. Arī mīlestības meditāciju vadītāja SIMONA KĀRKLIŅA zina, cik svarīgi ir paļauties uz Visumu – ik uz soļa. Cenšanās salīdzināt un visu kontrolēt ir prāta mērķis. Sirds nevērtē, tā jūt un ļaujas.

Ko nozīmē – būt mīlestībā? Un ko iesākt ar bailēm un negatīvajām emocijām, kas mēdz pielipt kā tāds dadzis? Vai iespējams sevi pasargāt?

– Ar ko tu nodarbojies un kādās vibrācijās dzīvo?

Es vadu mīlestības meditācijas – gan grupām, gan individuāli. Šo meditāciju laikā mēs strādājam ar visu, kas traucē būt mīlestībā. Atbrīvojam bloķētās emocijas un tīrām negatīvās domas. Sajūtam, ka sirdī vienmēr ir miers un harmonija. Varētu teikt, ka strādāju beznosacījumu mīlestības plūsmā. Mana uzņēmuma nosaukums ir „Gaismu sauca, gaisma nāca”. Kad uzņēmumu reģistrā izņēmu atbilstošos dokumentus, nosaukuma vietā bija ierakstīts tikai viens vārds – gaisma. Tā nu esmu parakstījusies, ka būšu gaisma. Gaisma, kas strādā beznosacījumu mīlestības vibrācijā. Ikdienā cenšos dzīvot mīlestībā, lai gan, protams, vēl pastāv lietas, kas mani var izsist no līdzsvara jeb, precīzāk sakot, ārā no mīlestības vibrācijas, bet tas ir tikai cilvēciski. Jebkurā gadījumā – mācos uz pasauli skatīties gaišām, mīlestības pilnām acīm.

– Kas, tavuprāt, ir mīlestība?

Man mīlestība ir silta, pāri plūstoša sajūta sirdī. Attiecībās ar vīrieti mīlestības sajūtai klāt pievienojas kaisle, kā rezultātā pievilkšanās jūtama gan sirds, gan apakšējo čakru līmenī. Attiecības ar bērniem un vecākiem ir sirds līmenī. Arī sevis mīlēšana ir silta sajūta sirdī.

– Kas notiek mīlestības meditāciju laikā?

Mīlestības meditācijas sākam ar to, ka mēģinām sajust savu sirdi, domās sakot – es mīlu savu sirdi! Un atceramies, ka sirds izstaro gaismu. Sirdī vienmēr mīt miers, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem. Tad ar šo sirdsgaismu izgaismojam ķermeni, tā tīrot emociju nospiedumus. Mīlestības meditācijas norit sajūtu līmenī. Ar vārdu palīdzību meditāciju laikā aicinu visus sajust ķermeni un tā daļas. Parasti vispirms sajūtam tās ķermeņa vietas, kur iestrēgušas mūsu bailes un negatīvās emocijas.

– Bailes mums traucē?

Jā. Bailes izsit no mīlestības. Baiļu brīdī ķermenī paliek baiļu nospiedums, kurš pēc tam no ķermeņa ir jāizvada. Esot mīlestībā, tas notiek pats no sevis – ķermenis attīrās kā tāds sīpols, kārtu kārtām nāk ārā senās bailes. Apzinoties tās, mēs ļaujam ķermenim dabiskā veidā attīrīties. Tāpēc brīžos, kad nāk virsū bailes, iesaku pie sevis atkārtot: „Es paļaujos uz Visumu!”

– Vai ir iespējams mīlēt visu pasauli, pat ja tā šķiet draudīga?

Tieši to mīlestības meditācijās mācāmies – mīlēt sevi un visu esošo. Mācāmies paļauties uz Visumu, nevis par visu un no visa baidīties. Var sākt ar afirmāciju „Es sevi ļoti mīlu!” un vērot, kā ķermenis uz šo apgalvojumu reaģē. Vai paši sev ticam, to sakot? Tāpat jāmēģina saprast – kāda ir sajūta, sakot: „Es paļaujos uz Visumu.” Visas nepieciešamās atbildes ir mūsos.

– Visa pamatā ir mīlestība…

Tas patiešām ir svarīgi – dzimt un augt mīlestībā. Protams, katrs audzina savas atvases pēc individuālās izpratnes, taču man šķiet, ka svarīgi ir palīdzēt un ļaut saviem bērniem pašiem saprast, ko viņi vēlas dzīvē darīt, un tad šīs viņu izvēles atbalstīt. Būtiski ir arī apzināties, ka bērni ar vecākiem enerģētiskajā līmeni ir ļoti saistīti. Piemēram, bērnu slimības liecina par vecāku emocionālo stāvokli.

– Bet kā aizgaiņāt negatīvās emocijas, kas neļauj sadzirdēt to, ko saka sirds?

Vajadzētu mēģināt saprast, kas uz šīm negatīvajām emocijām provocē. Iespējams, ka tā ir sava veida pieķeršanās kaut kam – naudai, attiecībām, gudrībai, garīgumam, veiksmīgai dzīvei… Jāapzinās, ka negatīvās emocijas norāda uz kādu no pieķeršanās veidiem. Labākais veids, kā sev palīdzēt – sākt sevi vērot! Šo apzinātā prāta vingrojumu var ieviest arī ikdienā – cītīgi vērojot, ko domājam, par ko domājam, ko jūtam. Vai domās visus nosodām? Vai – tieši otrādi – priecājamies par visu un visiem?

– Kas norādīja uz to, ka dzīves skrējienā esi pazaudējusi saikni ar sevi?

Bija manā dzīvē tāds visai ilgs periods, kad jutos slikti. Ārēji un iekšēji jutos slikti, tāpēc sāku meklēt – ko ar to visu darīt? Kādā brīdī sapratu, ka savu iekšējo sajūtu es radu pati. Un tad arī ārējie apstākļi mainās. Ja es sirdī jūtos labi, arī ārēji viss sakārtojas pats no sevis. Bet, lai līdz tam nonāktu, ir jāatsakās no tā, kas degradē un bremzē izaugsmi. Kādam tās var būt attiecības, citam esošā nodarbošanās… Lai saprastu, kas patiesībā esi un kāda ir šīs dzīves sūtība, ir jātiek vaļā no dažādām programmām un priekšstatiem, kas radīti jau no bērnības.

– Kāda, tavuprāt, ir sievietes sūtība?

Sieviete, tāpat kā vīrietis, ir kosmiska būtne ar milzīgu potenciālu, spējām un iespējām – salīdzinoši mazā un trauslā cilvēka ķermenī. Sievietes būtība un sūtība ir mīlestība. Kāpēc mēs par to aizmirstam? Tāpēc, ka jau kopš bērnības uzsvars tiek likts uz naudu un varu. Atgriezties pie sava patiesā „es” varam, atceroties, ka mūsu sūtība un patiesā esība ir mīlestība.

– Runājot par naudu – kas nosaka to, ka vienam cilvēkam tā nāk ļoti viegli, bet citam, pat pieliekot milzīgas darba pūles, kā nenāk, tā nenāk?

Tas, ka dažam viss notiek viegli un nepiespiesti, norāda uz to, ka šajā vai iepriekšējā dzīvē ir daudz darīts, lai tā būtu. Tomēr bagātība un nabadzība ir ļoti nosacīti jēdzieni. Saulriets ir vienlīdz skaists gan uz jahtas, gan jūras malā. Par lielas naudas pelnīšanu konsultēt es nevaru, taču zinu, ka nav vienas receptes, kas der visiem. Arī ģimenes modelis katram ir citādāks. Galvenais, lai cilvēki konkrētajā modelī jūtas labi. Arī par sievietēm karjeristēm tā viennozīmīgi izteikties ir diezgan grūti, jo katrai ir savs stāsts. Laimīgs var būt jebkurš. Laime nav atkarīga tikai no naudas daudzuma.

– Vai esi atradusi veidu, kā atpazīt, ka cilvēks tev pretī ir patiess?

Es paļaujos uz savu iekšējo balsi. Protams, var vērot ķermeņa valodu, acu skatienu, kā arī klausīties, ko un kā sarunu partneris stāsta. Cilvēki bieži vien mēdz melot paši sev, tāpēc nav nekāds brīnums, ka melo arī citiem. Kā šo ieradumu izskaust? Prātam ir jādod uzdevumi, citādi tas ražo dažādus mums pašiem neizdevīgus brīnumus. Prāts jānodarbina vajadzīgu un vērtīgu lietu radīšanā un īstenošanā, ideju ģenerēšanā. Emocijas un domas apzināti jāvēro un jāpieskata, jo domas ļoti ātri materializējas.

– Kā kristāli var palīdzēt līdzsvarot ķermeni?

Kristāliem ir brīnišķīgas vibrācijas. Esmu kādu laiku arī praktizēju masāžas ar kristāliem. Katrs pats intuitīvi var sajust to kristālu, kas palīdz harmonizēt ķermeni.

– Tavi turpmākās dzīves mērķi?

Man nav grandiozu dzīves mērķu. Es daru to, ko mana iekšējā sajūta liek darīt. Pašlaik es vadu mīlestības meditācijas. Kas būs tālāk, nezinu. Paļaujos uz Visumu.

Simonas Kārkliņas atziņas

  • Prāts ir jāpieskata. Nepieskatīts prāts var radīt problēmas.
  • Mēs visi esam Visuma sastāvdaļas, tādējādi – visnotaļ saistīti.
  • Ja uzbrūkam kādam ar savām emocijām un domām, mēs uzbrūkam arī paši sev.
  • Sirdī vienmēr viss ir kārtībā (prāts ir tas, kurš salīdzina un izvirza noteikumus, sirds vienkārši priecājas).
  • Laimes sajūtu es radu pati.
  • Kad iekšēji jūtos labi, arī ārēji viss notiek it kā pats no sevis.
  • Savu realitāti es radu, apzināti izvēloties savas domas, sajūtas un emocijas.

Jums var arī patīk