Paturēt rokās gabaliņu Mūžības -> KRISTĀLI

Stāsta Mārīte Rudzāte, Savdaba rotu autore:

Paņemot rokās mazu, skaistu akmentiņu, cilvēka prātam grūti aptvert tā rašanās alķīmiju, izcelsmes notikumu varenumu telpā un vecumu laikā. Ir grūti izskaidrot, kā dažādu stihiju saspēlē un ķīmisku elementu kombinācijās miljoniem, miljardiem gadus ilgu procesu laikā  Zemes iekšienē  ir veidojušies dažādi minerāli. Kā tie pēc tam ir veikuši savu ceļojumu virszemē, gabaliņu pa gabaliņam tikuši atdalīti viens no otra un tad no rokas rokā pa visu pasauli ceļojuši, lai nonāktu tieši tavās rokās. Bet kaut uz brīdi to mēģinot iztēloties, var izdoties sajust Mūžību savās rokās un paskatīties uz šo dabas radīto brīnumu jau citām acīm, saprotot, ka tajos ir daudz kas vairāk par ārējās formas pievilcību un skaistumu. Akmeņos laiks ir mūžīgs, minerālu valstībā vēl aizvien valda beznosacījumu mīlestība, tie ir lieliski palīgi cilvēkam. Akmeņi tikuši pielietoti dažādās reliģijās, taču nepieder nevienai no tām, to reliģija ir Daba un Visuma likumi. 

Kristāli un minerāli cilvēkus ir valdzinājuši jau kopš sendienām, tie ir bijuši liecinieki visām senajām kultūrām un reliģijām un turpina mums būt cieši līdzās arī mūsdienās. Informācijas laikmets nebūtu iedomājams bez kvarca kristāla čipiem. Tie tiek izmantoti teju visās mūsdienu informācijas aprites un apmaiņas ierīcēs. Kvarca kristāls uzņem informāciju, saglabā to un nodod tālāk, tā ir šī akmens galvenā īpašība. Enerģija un stabilitāte ir kvalitātes, kuras piemīt katram kristālam, tās ir īpašības, kuras sevī gribētu attīstīt katrs cilvēks. Gan cilvēks, gan minerāls būtībā ir līdzīgas sistēmas, kas spēj mijiedarboties viena ar otru, lielākā atšķirība ir tā, ka minerāli ir mierīga sistēma, cilvēki – nemierīga.  Iekšējās harmonijas meklējumiem cilvēki nekad agrāk nav tērējuši tik daudz laika kā tagad. Pasaulē, kurā vispastāvīgākā lieta ir pārmaiņas, kristāli darbojas kā nolīdzsvarotāji. Tie ir dabisks enerģijas avots, kas spēj atjaunot pats sevi. Kristāla enerģētiskās vibrācijas ir identiskas pilnīgi vesela cilvēka vibrācijām, un tie var stimulēt un normalizēt enerģijas plūsmu visā ķermenī. Tomēr jāsaprot, ka kristāli nedarbojas kā pastāvīgi uzlādētas baterijas, no kurām pēc vajadzības paņemt sev enerģiju; tie var iedot cilvēkam pirmo impulsu (ideju, sajūtu, uzmanību), ko tālāk cilvēks realizē pats ar savu dzīvības enerģiju. Šajā informācijas pārbagātības laikmetā pamazām kļūstam apzinātāki un apzinīgāki attiecībā uz domformām, ko sūtām ārpusē, tās iekļauj sevī arī emocijas un jūtas. Esam sapratuši, ka tas ietekmē visu mums apkārt notiekošo un līdz ar to mūsu pašu stāvokli.

Kristāli darbojas kā mūsu nodoma stiprinātāji, paši saviem spēkiem varam tajos ieprogrammēt savu aktuālāko domformu (afirmāciju, lūgšanu, laba vēlējumu sev), tā saglabāsies akmens kristāliskajā režgī un atspoguļosies mūsu noskaņojumā pat tad, kad paši būsim jau par to aizmirsuši. Pārmaiņas notiek pamazām, bet pamanāmi, līdzīgi kā gadalaiku maiņa…

Saskaņā ar vēdisko filozofiju kristāli ir dažādu planētu enerģiju atspoguļotāji, pareizā pielietojumā tie spēj pastiprināt, samazināt vai neitralizēt atsevišķas enerģijas, kas iedarbojas uz mūsu zemapziņu un apziņu, tādējādi izmainot mūsu emocionālo un garīgo stāvokli.

 

Kā izvēlēties savu akmeni?

Katra akmens dažādo enerģētiku, dažādu uzdevumu veikšanai veido tā raksturlielumi, piemēram, izcelsmes vieta un rašanās process, minerālu krāsas, formas, kristāliskais režģis, ķīmiskais sastāvs. Un pienāk brīdis, kad satiekas divi indivīdi: nestabilais (cilvēks) izvēlas sev stabilo (akmeni) vai arī notiek tieši otrādi, kā tautā saka – cilvēks ļauj akmenim sevi izvēlēties.

Katrs pats priekš sevis var izvēlēties piemērotāko akmeni. Izvēloties akmeni, pirmais ir skatiens – patīk vai nepatīk vizuāli, tam seko pieskāriens, novērojam savas sajūtas ķermenī, kā akmens vibrācijas rezonē ar mums – vai akmeni gribas paturēt vēl vai vairāk tam nekad nepieskarties.

 

foto :Kristīne Lāce Raibarte

Kad atrasts īstais sabiedrotais

Akmenī var iestiprināt savu nodomu viena ļoti konkrēta un īsa teikuma formātā. Piemēram, tas varētu skanēt kā novēlējums sev Jaunajā gadā: „Lai manī vairojas Prieks!”, 3 reizes iečukstot to iepriekš attīrītā akmenī.  Ieprogrammēto akmeni varam nēsāt rotaslietās, sev līdzi kabatā vai somā, atrast tam skaistu vietu mājās, darba vietā vai automašīnā.

 

Malas  un mantras. Malas ir lūgšanu krelles, kas klasiskā versijā tiek izgatavotas no rudrakšas ogām vai dabīgiem akmeņiem. Malas sastāv no 108 pērlītēm, tās tiek izmantotas meditācijās un mantru skaitīšanā.

Mantra ir skaņa, zilbe, vārds vai vārdu grupa, kas palīdz veikt „transformāciju”. Tā nāk no Indijas vēdiskajām tradīcijām un ir viens no meditācijas veidiem. Mistiska un maģiska pieredze. Skaitot mantru, mēs kļūstam par pārpasaulīgu tās skaņas vibrāciju, kuru atkārtojam, kaut uz brīdi kļūstam par tīru mīlestību, par tīru prieku. Mantru skaitīšana lieliski nomierina mūsu prātu un atver sirdi dievišķai plūsmai. Dažkārt skaitot savas malas, es mantru aiztāju ar sev svarīgu un tam brīdim piemērotu afirmāciju, piemēram: „Es esmu Miers.”

Skaitlis 108  ir kā kopsaucējs Pasaules uzbūves modelī. Matemātisks brīnums, kas visā Visumā atkārtojas ik uz soļa. Saules diametrs ir 108 reizes lielāks nekā Zemei, attālums no Zemes līdz Saulei ir 108 Saules diametri; attālums no Zemes līdz Mēnesim ir 108 Mēness diametri…. daudzi astroloģiskie un numeroloģiskie skaitļojumi rezultējas ar 108. Tas ir sakrāls daudzās tradīcijās; kā austrumu lūgšanu krelles (malas), tā arī kristiešu rožukronis sastāv no 108 pērlītēm…. Tas ir garīgs cipars, kurš  vēlreiz mums apliecina, ka „viss ir viens”. Ja padomājam par tā sastāvdaļām: 1 ir viens, kaut kas, es…. 0 ir nekas… 8 ir viss, kopība, bezgalība… Šī skaitļa summa ir 9, kas ir Dieva dots pilnības apzīmējums. 108 ir kā apliecinājums un atgādinājums tam, ka visi mēs esam viena liela veseluma daļa un tai pašā laikā katrs sevī nesam vienu veselumu. Dievs ir viens, neatkarīgi no tā, cik daļās to aplūkojam.

Kā pareizi skaitīt malu? Mala jātur labajā rokā, ar pušķīti plaukstā, pērlītes jātur starp lielo un  vidējo pirkstu, kas ir Gaisa un Zemes stihijas. Rādītājpirksts šajā procesā netiek iesaistīts, jo tas pārstāv Uguns stihiju un katra mūsu Ego, kas lūgsnas laikā jānoliek malā. Turot vienu akmentiņu, noskaitām savu mantru vienu reizi, un tā visus 108 akmentiņus. Kad viens cikls ir noslēdzies un gribam turpināt skaitīšanu, sākam skaitīt atpakaļ – tad pēdējā pērlīte kļūst par pirmo, kā piemērs tam, ka visam ir savs turpinājums, beigas ir sākums kaut kam jaunam, un tā bezgalīgi.

 

Kristālu ūdens

Lielākā mūsu planētas daļa sastāv no ūdens, tāpat arī mūsu fiziskais augums. Neskatoties uz daudzajiem ūdens pētījumiem, šī elementa būtība atstāj savu noslēpumu neatklātu.

Visi būs dzirdējuši par Dr. Emoto eksperimentu ar strukturēta ūdens fotografēšanu, kur lielā palielinājumā tika bildēts iepriekš informatīvi uzlādēts ūdens  un pēc tam sasaldēts ūdens… Cik skaistas sniegpārsliņas izveidojās no pozitīviem signāliem (miers, mīlestība, ticība, piedošana) un cik disharmoniskas no negatīviem apgalvojumiem (naids, dusmas, agresija).

Ūdeni iespējams uzlādēt ar minerālu informāciju. Kristālu ūdens pagatavošanai ir piemēroti kvarcu grupas akmeņi.

Kristālu ūdens pagatavošanai es izvēlos slīpētus, nekrāsotus kvarca gabaliņus, ieliekot tos glāzē ar ūdeni vismaz uz 2 stundām. Lieliski, ja tas ir avota ūdens. Ja atstāj uz 2 stundām, izveidojas kristālu eliksīrs, ko var nedaudz pievienot citiem dzērieniem.

Kristālu ūdeni var dzert maziem malciņiem ar pateicību par pozitīvo enerģiju.

Var arī nelikt kristālus ūdenī, bet izvietot tos apkārt glāzei, pat izrotāt ar tiem galdu.

Kristālu ūdens pagatavošanā, tāpat it visā, ko mēs darām,  pati svarīgākā sastāvdaļa ir apzināšanās. Piedalīšanās procesā ar labu nodomu.

 

>>>III<<<

žurmāla TAKA 2017.gada arhīvs, sagatavoja: Mārīte Rudzāte, Savdaba rotu autore

Jums var arī patīk