Nervu sabrukums, veģetatīvā distonija, bet varbūt – garīgā atmoda? Raksta 1.daļa

PIEREDZE: Īsi pēc Jaungada svinībām ar mani notika kaut kas savāds, pirmo reiz dzīvē liekot nopietni uztraukties par veselību. Cenšoties aizmigt, pārņēma savādas izjūtas sirds apvidū. Arī pulss sāka lēkšot neiedomājamos tempos. Simptomi, kas lika domāt, ka ar manu fizisko ķermeni kaut kas nepavisam nav kartībā, turpmākajās nedēļās pastiprinājās. Protams, sekoja ārstu vizītes, pārbaudes, bet rezumē bija īss – ar mani viss kārtībā, vien neliela pārpūle. Tas šķita pārsteidzoši, jo mans dzīvesveids ir diezgan mierīgs, vienīgā problēma – iespējams, ka esmu pārlieku jūtīga un par daudz kreņķējos par niekiem. Kā jau noprotat, ārsti manu stāvokli nodēvēja par veģetatīvo distoniju. Bet es sapratu, ka diez vai tā būs, jo spēju ar prātu savas izjūtas kontrolēt. Kāpēc cilvēks nonāk šādā stāvoklī?

Cītīgi meklēju atbildi un nonācu pie šādas informācijas. Izrādās, cienījamais lasītāj, ka mēs esam pakļauti garīgām pārmaiņām, enerģētiskā fona maiņām, kas atspoguļojas ķermenī. Piebildīšu, ka šis materiāls ir domāts pārdomām un nav jāuztver par zinātniski apstiprinātu patiesību, jo, kad runa ir par veselību, vissvarīgākais – gūt speciālistu viedokli un atzinumu par to, ka šajā ziņā ar mums tiešām viss ir kārtībā.

Kādas tad ir garīgās atmodas jeb enerģijas maiņas pazīmes?

 • Izjūtas, it kā esat zem stipra spiediena.
 • Depresija. Ir sajūta, ka dzīve nekad nekļūs labāka.
 • Trauksme, panika, histērijai līdzīgas sajūtas. Tas bieži saistīts ar ego, tam jūtot savu neizbēgamo iznīcību.
 • Caureja, aizcietējumi un citi gremošanas traucējumi. Gremošanas sistēma ir tieši saistīta ar autonomu nervu sistēmu, un tā reaģē uz cīņu, bēgšanu un sastingumu ar atbildes reakciju.
 • Sāpes sirds apvidū un pārsitieni. Sirds burtiski „atveras” caur daudzajām nocietinājuma kārtām, ko radījusi emociju apspiešana. Protams, meklējiet ārsta padomu, lai izslēgtu saslimšanas vai infarkta risku. Visbiežāk ārsts teiks, ka ar sirdi viss ir vislabākajā kārtībā, tomēr pārbaudīšanās dos mierīgāku prātu.
 • Emocionāli kāpumi un kritumi, raudulīgums un pārlieku liels jūtīgums. Emocijas ir atslēgas uz sirdi, kura „atveras”.
 • Paaugstināts jutīgums pret apkārtējo vidi – trokšņiem, elektrību, gaismām, ēdienu, smaržām un citiem stimuliem.
 • Spējš karstuma vai drebuļu vilnis – simptomi pat atgādina menopauzi.
 • Neierastas sāpes un duršana dažādās ķermeņa vietās.
 • Enerģija un savādas izjūtas muguras lejasdaļā un pa visu mugurkaulu – pa muguru augšup virzās kundalini enerģija.
 • Migrēna, kas bieži norāda uz senām traumām, ar kurām neesam tikuši galā, tāpat arī uz uzskatu maiņu.
 • Īslaicīgi saasinās senas saslimšanas – ķermenis attīrās.
 • Ādas problēmas – pinnes, izsitumi, alerģiskas reakcijas, ekzēmas. Āda ir lielākais orgāns, kas attīra ķermeni no toksīniem.
 • Miglaina redze un kairinātas acis – tas saistīts ar „trešās acs” jeb 6. čakras aktivitāti.
 • Mošanās naktī, sevišķi starp plkst. 2.00 un 4.00 no rīta. Par šo ir dažādas teorijas, visbiežāk to skaidro kā zemapziņas saikni ar augstākām zināšanām.
 • Svīšana naktī un karstuma viļņi – ķermenis nodedzina nevajadzīgo enerģiju un atbrīvojas no toksīniem.
 • Aukstuma viļņi. Tie seko izteiktiem enerģētiskā fona pārmaiņu brīžiem un ir zīme, ka saskaramies ar vecām traumām, no kurām atbrīvojamies.
 • Grūti pievērsties rutīnas darbiem – vecās tehnikas un disciplīna vairs nedarbojas.
 • Izteikts nogurums, letarģija – tas, iespējams, saistīts ar ķermeņa audu atmiršanu un reģenerēšanu. Parasimpātiskā dominējošā “atpūtas un atgūšanās” reakcija.

Globāla garīgā atmoda tuvojas. Jāņem vērā, ka 26 tūkstošus gadu ilgais planetārā kalendāra cikls tuvojas noslēgumam un paplašina cilvēka apziņu vēl iepriekš nepieredzētos veidos. Kolektīvā līmenī notiek paradigmu nomaiņa – pārslēdzamies no uz bailēm balstītas paradigmas, kas sakņojas nošķirtībā, kontrolē, atbruņošanā no spēka un bezvērtīgumā, uz tādu, kas sakņojas mīlestībā, godīgumā un visa dzīvā vienotībā. Individuālā līmenī notiek milzīgas iekšējas pārmaiņas, jo augstākā enerģija liek atbrīvoties no visa, kas neatbilst tam, kāda ir cilvēka patiesā būtība, un savieno ar augstāko, patieso Sevi – autentisko, bezbailīgo, radošo un beznosacījumu mīlestību sniedzošo daļu no cilvēka, kas nepazīst radīšanas robežas vai nošķirtību no Augstākā Spēka.

Garīgo atmodu pavada ievērojamas iekšējās pārmaiņas. Var pat šķist, ka brīžiem zaudējat prātu. Daudzējādā ziņā tas arī notiek – cilvēks atbrīvojas no „vecā prāta”, kas pārpildīts ar vecum vecu bagāžu – uzskatiem, pieņēmumiem, attieksmēm un emocijām no pagātnes, kas vairs nebūt nenāk par labu. Lai gan šis process ir liels izaicinājums tam, kas to piedzīvo, ir svarīgi atcerēties, ka visas jaunās, labās pārmaiņas notiek tikai tad, kad ir pagājis noteikts haosa un jucekļa periods, kura laikā tiek nojaukts viss vecais un nevajadzīgais, atbrīvojot vietu jaunajai kārtībai. Apskatīsim vairākas pazīmes un simptomus, kas norāda, ka, iespējams, piedzīvojat tieši garīgu atmodu. Un arī dažus veidus, kā komplicēto procesu atvieglot.

 

Ķermenis

Fiziskas manifestācijas – slimības, sāpes, saslimšanas –  norāda tieši uz to, ka jūs atgrūžat savu patieso būtību un turaties pie emocijām un uzskatiem, kas jums vairs neder. Mainās ēšanas paradumi. Tā kā vecā enerģija ir attīrīta un „sadziedēta”, jūsu enerģijas lauks kļūst vieglāks un gaišāks. Rezultātā tie ēdieni, ko izvēlaties, var krasi mainīties, jo ķermeņa enerģētiskais fons mainās. Jūsu izvēle var krist uz ievērojami vieglāku pārtiku, tādējādi varat sākt justies arvien labāk savā fiziskajā ķermenī. Bet – iespējams arī pretējais, un jūs pēkšņi var pārņemt neizskaidrojama kāre pēc noteiktiem produktiem.

Atveras enerģijas centri jeb čakras. Varat piedzīvot dažāda veida savādas izjūtas čakru atrašanās vietās – karstumu galvvidū, spiedienu un velkošu sajūtu krūšu centrā vai ap saules pinumu, spiedošu sajūtu rīklē. Orgāni un ķermeņa sistēmas, kas saistītas ar čakrām, arī tiek iespaidotas, radot disbalansu un diskomfortu šajās vietās.

Padoms: jādzer vairāk tīra ūdens, jāpavada vairāk laika dabā, uzturā jālieto vairāk svaigu produktu, kas palīdz uzlabot dzīves spēka cirkulāciju ķermenī. Ir svarīgi nezaudēt apziņu par savu fizisko ķermeni, novirzoties tikai uz domu spēku. Relaksējošas aktivitātes – pastaigas, joga un elpošanas vai meditācijas vingrinājumi – ir ļoti svarīgi šajā procesā.

 

Emocijas

Emocija ir enerģija kustībā. Visas neapstrādātās (apspiestās) emocijas ir noglabātas ķermeņa šūnu atmiņā. Kad notiek atmoda, visas zemākās enerģijas, kas joprojām saglabātas ķermeņa šūnās un enerģētiskajā ķermenī, tiek sakustinātas no jauna, lai būtu apstrādātas un atlaistas. Apspiestas negatīvās enerģijas (piemēram, dusmas, vainas sajūta, kauns, bailes) no jauna tiek izceltas gaismā, lai tās dziedinātu. Rezultātā varam piedzīvot ļoti smagu periodu ar izteiktām, it kā neizskaidrojamām garastāvokļa maiņām, depresiju, trauksmi (veģetatīvo distoniju) un pat destruktīvas domas – par pašnāvību, dzīves jēgas absolūtu zudumu u. tml.

Padoms: jāatbrīvojas no sevis kritizēšanas un jebkādām izjūtām, kas liek jums domāt, ka ar jums pašu kaut kas nav kārtībā. Iedrošiniet sevi, atgādinot, ka atrodaties tieši tur, kur jums jābūt.

 

Prāts

Vecie uzskati, kas „sakņojas” bailēs un ierobežojumos, paceļas prāta virspusē no jauna, lai būtu „attīrīti” un aizvietoti ar jaunām uzskatu sistēmām, kas ir pilnīgā saskaņā ar iekšējo būtību. Var pārņemt sajūta, ka nekas vairs nav skaidrs un stabils, ieskaitot savu identitāti. Tas notiek tad, kad vecie domāšanas modeļi, kas vairs nedarbojas mērķa labad, prātā ir it kā izjaukti pa detaļām un pārveidoti. Sajūta, ka esat iestrēdzis vienā punktā vai nejūtat saikni ar tām lietām, ar kurām jutāt senāk, norāda uz nepieciešamību pievērsties noteiktiem uzskatiem, kas jūsu prātā joprojām mīt, izvērtēt tos no jauna un aizvietot ar citiem.

Padoms: praktizējiet emociju novērošanu un apzināšanu, jo tieši emocijas liek ticēt tam, kas it kā ir patiess. Negatīvās emocijas, negatīvās emocionālās reakcijas nozīmē negatīvus uzskatus. Kad apzināties negatīvu domu, pielieciet savu spēku, lai izvēlētos tādu domu, kas spētu pozitīvi aizstāt nevēlamo.

 

Attiecības un sociālā dzīve

Šis process tieši skar visus attiecību veidus, ieskaitot draugus, vecākus, partnerus un bērnus. Kad sākas dziedēšanas process un iekšējā savas būtības līmeņa mainīšanās, attiecīgi reaģē arī cilvēka enerģētiskā vibrācija. Attiecības, kurās dominē kontrole, egocentrisms, cīniņi par varu un nevienlīdzība, nonāk pie sava beigu etapa, jo cilvēks vairs nevēlas paciest šo attiecību nesto enerģiju un lūkojas pēc tādas komunikācijas, kas atspoguļo iekšējās pārmaiņas. Vēl vairāk kā iepriekš saistoši kļūst cilvēki, kam ir ļoti izteikti līdzīgs domāšanas veids. Sociālajā vidē sākas nodalīšana – pazūd vēlēšanās būt kopā ar cilvēkiem, kuru enerģētiskais fons nesaskan ar jūsējo, var rasties diskomforts, atrodoties ierastajā sociālajā vidē, jo notiek enerģijas maiņa. Un notiek neatgriezeniski.

Padoms: cienīt savas vēlmes un izjūtas jebkurā komunikācijā. Vajadzīgie cilvēki nekur nepazudīs. Atvēlēt sev brīžus vienatnei un introspekcijai.

 

Garīgā dzīve

Atveroties galvenajiem enerģijas centriem un atbrīvojot veco enerģiju, ļoti izplatīta ir intuitīvo spēju attīstīšanās – pārmērīgs jūtīgums, empātija, telepātija un citas ekstrasensorās spējas. Iespējams, uzdosiet sev tādus jautājumus kā „kas es esmu?”, „kāpēc esmu šeit?”, „kāds ir mans augstākais mērķis?”, „kāda ir manas dzīves jēga?” Garīga atmoda veicina dziļāku saikni ar savu sirdi. Rezultātā kļūstat atvērtāks un līdz ar to vieglāk ievainojams, ļaujoties mīlestībai un visa dzīvā klātbūtnei. Aktuālāka kļūst meditācija un laika pavadīšana dabā, ar bērniem un dzīvniekiem.

Padoms: ieplānojiet katru dienu konkrētu laiku, kuru atvēliet saiknei ar savu dziļāko ES un savu sirdi. Ieklausieties padomos un iekšējās zināšanās, ko dvēsele sniedz, lai palīdzētu dzīvot saskaņā ar savu patieso būtību.

 

Ieteikumi, kā pārvarēt grūtības – nākamajā rakstā.

>>>III<<<

Raksts no žurnāls TAKA arhīva numuriem.

Atbalsti mūs, iegādājoties ikmēneša drukātās TAKAS vai abonē! PALDIES!

sagatavoja: Anna Kola

Jums var arī patīk