Mīlas augi

Latvija ir mērenā klimata zeme, un paši latvieši ir apveltīti ar mērenu temperamentu, taču reizi gadā – ap vasaras Saulgriežiem jeb Jāņiem – mēs reizē ar dabu mostamies auglības un mīlas noskaņām. Dārzos un savvaļā aug vairāki augi, kas veicina seksualitāti – tā saucamie afrodiziaki. Daļa no tiem ir ar tīri fizisku iedarbību, daļa vairāk darbojas enerģētiskā un emocionālā līmenī vai arī veicina kādas ar mīlēšanos netieši saistītas organisma funkcijas. Senāk šie augi skaitījās maģiski, jo auglība bija viens no svarīgākajiem cilvēku dzīves aspektiem. Mūsdienās tos vairāk lieto kā ārstniecības augus vai arī ar simbolisku nozīmi dažādos Saulgriežu rituālos.

Kalmes (Acorus calamus)

Augs ar izteiktām attīrošām un dezinficējošām īpašībām gan fiziskā, gan enerģētiskā plānā. Viens no Latvijā savvaļā augošiem tiešās iedarbības afrodiziakiem – vairo seksuālo interesi un spējas. Latvieši tradicionāli ar kalmēm rotā mājas, peras Jāņu rītos un auglības pirtīs. Kalmes uzlabo noskaņojumu, veicina atvērtību un savstarpējo saskaņu, tādēļ tās kaisa zem gultām un liek istabu kaktos ne tikai Jāņu naktī, bet arī reizēs, kad nepieciešama fiziska un enerģētiska vides atjaunošana. Kalmes ir viens no labākajiem dabiskajiem antidepresantiem, tās spēcina gan fizisko, gan enerģētisko ķermeni, tādēļ cilvēks šī auga ietekmē kļūst veiksmīgāks, pievilcīgāks un veselīgāks. Sakneņus lieto dziedniecībā, vāra zāļu tējās vai maļ pulveros, kas uzlabo gremošanas sistēmas darbību, stiprina nervus un imunitāti. Jāņu vakarā ar kalmēm rotā māju un ugunskura vietu, veic dažādus auglības rituālus, bet, lai atraisītu seksualitāti un atvairītu miegu, košļā svaigas kalmes saknes. Jāsaka gan, ka saknes ir rūgtas, tās var mērcēt medū, kas arī ir bioloģiski aktīvs, stimulējošs produkts.

 

Papardes

Latviešu (arī citu tautu) mitoloģijā papardes „zied” vasaras saulgriežos, taču tās ziedu varot ieraudzīt vien izredzētas personas un tie, kas pa īstam iemīlējušies. Cilvēkiem, kas redz auras, šī leģenda liekas ļoti loģiska, jo tieši ap saulgriežu laiku papardes aura izteikti aktivizējas un enerģētiski tās patiešām zied – virs papardes izveidojas spožs gaismas kūlis. Papardes izplata virpuļveida enerģiju, kas uz augšu kļūst plašāka, tās vairo drošību, līdzsvaru, saticību mājās un arī plašākā apkārtnē. Tām nav tiešas fiziskas afrodiziaka iedarbības, taču enerģētiski tās ir ļoti spēcīgas un uzlādējošas, emocionāli atraisošas, tādēļ tiek lietotas saulgriežu un auglības rituālos. Paparžu lapas veicina vieglu visa organisma atslābumu, uzlabo garastāvokli un piesaista pretējā dzimuma uzmanību, kas visvairāk izpaužas, ja tās lieto pirts procedūrās. Papardēs var ietīt cilvēku, kas guļ uz lāvas, no tām var gatavot kompreses, tās liek slotās un paklājos.

 

Tīruma naudulis (Thlaspi arvense)

No Latvijas augiem visizteiktākais afrodiziaks, kas gan vairo seksuālo tieksmi, gan stiprina izjūtas mīlēšanās laikā. Naudulis vairo potenci un palīdz pret prostatas iekaisumiem, dziedē uroģenitālas saslimšanas. Šo augu noteikti nedrīkst lietot grūtnieces!

 

Vērmele (Artemisia absinthum)

Ļoti maģisks un dziedniecisks spēka augs, kas vairo seksuālo enerģiju un potenci, kā arī rada interesi par dzīvi kopumā. Afrodiziaks ar iedarbību gan fiziskā, gan enerģētiskā plānā. Ļoti iedarbīgs augs nervu sistēmas stiprināšanai, gremošanas veicināšanai, aknu atjaunošanai un parazītu izdzīšanai. Pēc garšas rūgta tēja, ko var ielabot ar citronu un medu. Lieto arī kā pretkrampju un nomierinošu līdzekli, spēka trūkuma, nervu šoka, baiļu un trauksmes mazināšanai. Mazās devās vērmele ir uzmundrinoša, bet lielā apjomā tā rada ilgstošu miegainību vai pat krampjus. Enerģētiski vērmele ir aizsargājoša un spēcinoša, uzlabo darbspējas un mērķtiecību; to var lietot pirtsslotās un uzlējumos vai arī vienkārši piekārt istabā pie sienas, lai smaržo. Tai piemīt spēja mazināt radioaktīvā un rentgena starojuma kaitīgo iedarbību, kā arī noņemt enerģētisko kaitējumu. Vērmeles dūmus izmanto dažādās maģiski rituālās darbībās, tie savieno apziņas un zemapziņas procesus.

 

Lupstājs (Levisticum officinale)

Labākais augs vīrišķajai veselībai – uzlabo potenci un ārstē prostatas iekaisumus. Lupstājs, it sevišķi tā sēklas un saknes, ir izteikts dabiskais afrodiziaks ar tiešu fizisku iedarbību gan uz vīriešiem, gan sievietēm. Enerģētiski šis tomēr vairāk ir vīriešu augs.

Afrodiziaka iedarbība piemīt arī selerijai (Apium graveolens), tikai tā ir sievišķīgāka. Līdzīgi darbojas pētersīļi (Petroselium sativum), it īpaši to ziedu čemuru tēja vai sēklu novārījums. Ar pētersīļu lietošanu jāuzmanās grūtniecēm. Arī burkānu (Daucus carota, lat.)sēklas, ko iegūst otrajā gadā, veicina potenci un seksuālo tieksmi. No viengadīgajiem, ātri augošajiem šīs grupas augiem ar afrodiziaku īpašībām gan lapām, gan sēklām jāmin koriandrs (Coriandrum sativum) un lapu anīss (Anisum vulgare).

 

Saulespuķe (Helianthus annuus)

Seksualitāti stimulējošas vielas satur saulespuķu ziedlapiņas, ko kopā ar saulpuķu sēklu eļļu un sāli lieto kā stimulējošu pārtikas piedevu. Arī enerģētiski saulespuķe ir ļoti dzīvespriecīga, spēcinoša un atveroša. Pašas sēkliņas der tiem, kas vēlas aktīvu mīlas dzīvi ik dienu – tās ir ļoti bagātas ar vērtīgām eļļām un augu valsts olbaltumvielām. Dienā droši var apēst sauju nolobītu saulpuķu sēklu. Interesanti, ka visām auga daļām, aplietām tējā, piemīt spēja samazināt asinsspiedienu – tas jāatceras svētku laikā, kad tiek lietoti ēdieni un dzērieni, kas bieži pārāk paceļ spiedienu.

 

Eņģeļtaure (Datura suaveolens)

Šīs labi zināmās balkonu puķes visas virszemes daļas satur ievērības cienīgus afrodiziakus, kas iedarbojas gan fiziski, gan enerģētiski. Eņģeļtaures lapas nogriež vasaras beigās, bet rudenī apgriež visu augu un sažāvē arī zariņus. Tēja, ilgāku laiku regulāri lietota, spēj atjaunot potenci, ja tā zudusi fizioloģisku iemeslu dēļ. Īsi pēc lietošanas tēja saasina visas fiziskās izjūtas, kas ir patīkamas, ja netiek pārsniegta cilvēkam piemērotā deva – sauja tējas uz litru ūdens. Eņģeļtaures otrs nosaukums ir smaržīgais velnābols, tā satur tās pašas indes, ko visi nakteņu dzimtas augi, tādēļ jālieto uzmanīgi. To sausās lapas var arī smēķēt, kā to dara indiāņi auga dzimtenē – iedarbība būs līdzīga kā dzērienam.

 

Baziliks (Ocimum basilicum)

Labi zināms, ļoti aromātisks garšaugs ar afrodiziaku iedarbību. Šim nolūkam baziliks jālieto vairāk nekā šķipsniņa pie salātiem, vislabāk – bazilika eļļa aromātlampā vai pie masāžas eļļas. Arī lapu tējai būs līdzīga iedarbība, bet galvenais tomēr ir smarža. Nedaudz atšķiras dažādu bazilika šķirņu iedarbība, arī lapu krāsa, taču tai nav būtiskas nozīmes, vienkārši jāizvēlas pēc iespējas smaržīgākas šķirnes. Baziliks uzlabo arī gremošanu un vielmaiņu, kas nav mazsvarīgi dzīru laikā. Vēl bazilikam piemīt spēja uzlabot atmiņu, kas vieš cerības, ka mīlas dēku partneris netiks aizmirsts.

 

Muskatsalvija (Salvia sclarea)

Tējas un ārstniecības augs ar spēcīgu, saldu smaržu. Satur daudz ēterisko eļļu, kas ir gan fiziski, gan enerģētiski afrodiziaki. Dziednieciski muskatsalvija regulē asinsspiedienu, sirdsdarbību, gremošanu, nervu un hormonu sistēmu, ārstē iekaisumus un attīra organismu. Mīlas dzērienos tas vairāk iedarbojas uz sievietēm, veicina savstarpējo emocionālo saišu veidošanos, rada uzticības un drošības sajūtu. Fiziski šī tēja rada siltuma un patīkama atslābuma sajūtu.

>>>III<<<

Raksts no žurnāla TAKA arhīva, sagatavoja: Marija Blūma-Kauliņa, augu enerģētikas speciāliste

 

Atbalsti mūsu darbu, iegādājoties žurnāla TAKA drukātos numurus vai abonē! PALDIES!

Jums var arī patīk