Masāža – fiziska, garīga un enerģētiska sevis lutināšana.

Kad fizioterapeites Kristīnes Dzenavas meitai bija divi gadi, viņa kādu dienu esot teikusi: “Mammīt, nestrādā šodien. Mums ir maizīte, ko ēst.” Zīmīgs secinājums, kas parāda, ka mēs, pieaugušie, esam tā pārņemti ar skriešanu pēc labklājības, ka aizmirstam par sevi, savām vajadzībām un kvalitatīvu kopā būšanu ar tuvākajiem. No tā, ka sevi samīļosim un palutināsim, ieguvēji būs visi. Bērniem taču nevajag neko vairāk, kā tikai ar dzīvi apmierinātu un veselu vecāku klātbūtni un nedalītu uzmanību. Viens no senākajiem un patīkamākajiem sevis lutināšanas veidiem ir ļaušanās masāžai. No plašā mūsdienu masāžas metožu klāsta šoreiz pievērsīsimies dažām īpaši interesantām masāžām, cerot, ka kāda no tām arī jums palīdzēs atbrīvoties no liekā un gūt spēkus ne tikai fiziskajā, bet arī garīgajā un enerģētiskajā ziņā.

Vēlreiz par klasisko un ārstniecisko masāžu

            Šobrīd ir visai daudz masāžas veidu, tāpēc katrs var atrast kaut ko savu – ir pieejamas gan tradicionālās metodes, kas tiek izmantotas medicīnas praksēs, gan arī alternatīvie ārstēšanas veidi, kas atceļojuši no eksotiskām valstīm. Vispopulārākās joprojām ir klasiskā un ārstnieciskā masāža. Sertificēta masiere Diāna Strāķe, kura veic arī ārstniecisko masāžu, stāsta: “Klasiskā masāža atšķiras no relaksējošās, taču paņēmienu ziņā ir ļoti līdzīga ārstnieciskajai masāžai. Ārstnieciskā masāža parasti ir ārsta izrakstīta procedūra. Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa ārsts nosaka, vai un kādu masāžu iespējams veikt un kā jāplāno tās norise. Speciālistam, kurš veic ārstniecisko masāžu, jābūt ar medicīnisko izglītību. Ņemot vērā problēmas lokalizāciju, tiek masēta noteikta ķermeņa zona – galva, apkakle, mugura, rokas, kājas u. c., atsevišķi vai kombinējot.” Ārstnieciskā masāža var ļoti labi palīdzēt ārstēt neiroloģiskas izcelsmes slimības, migrēnu, muskuļu, locītavu un ķermeņa balsta sistēmas slimības (spondilozi, radikulītu, osteohondrozi, mugurkaula asimetriju u.c.). Tā noderēs arī vielmaiņas stabilizēšanai, psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai, darba spēju atjaunošanai, imunitātes stiprināšanai.

Sertificēta fizioterapeite un masiere Kristīne Dzenava skaidro, ka klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kurā tiek izmantota glaudīšana, berzēšana, mīcīšana un vibrācija. Masāžu veicot, notiek secīga paņēmienu maiņa, ievērojot virzienu no perifērijas uz centru. Kristīne apraksta masāžas gaitu: “Vispirms ar glāstīšanas paņēmienu tiek uzklāta eļļa, losjons, pūderis vai citi līdzekļi, kas uzlabo slīdamību starp masiera rokām un klienta ādu. Glāstot āda attīrās no ragvielas zvīņām, no tauku un sviedru dziedzeru sekrēta paliekām. Uzlabojas ādas elpošana. Kad glāstīšana kļūst stiprāka, tā pāraug berzēšanā. Mērķis ir uzsildīt audus, jo berzējot izdalās siltums. Audi labāk apasiņojas un tiek pabaroti. Kad audi ir silti, var sākt mīcīšanu. Dažādos veidos un virzienos tiek mīcīti muskuļi, cīpslas, kas veicina tonusa mazināšanos vai palielināšanos, saspringuma mazināšanos, audu apasiņošanu. Mazinās tūska un spazmas. Mīcīšanu var saukt arī par pasīvo muskuļu darbināšanu. Savukārt vibrācija ierosina audu svārstības, kas izplatās pa audiem, ietekmējot asinsvadus, iekšējos orgānus un nervus. Tiek krasi paātrināta audu apasiņošana. Izdalās arī endorfīni – laimes hormoni, uzlabojas imunitāte.” Klasisko masāžu nebūtu ieteicams veikt, ja ir jaunveidojumi – vienalga, labdabīgi vai ļaundabīgi, kā arī grūtniecības, akūtas infekcijas slimības un drudža laikā, ja ir iekaisusi āda, pēc nopietnām medicīniskām manipulācijām vai operācijām, akūtu sāpju laikā, arī ja ir asins un asinsrades orgānu slimības.

 

Ēteriskās eļļas – brīnišķīgs sabiedrotais

Diāna Strāķe savā praksē lieto vairākus masāžas veidus, piemēram,  ārstniecisko, neirosedatīvo un sejas masāžu. Neirosedatīvā masāža palīdz nomierināt centrālo un perifēro nervu sistēmu, mazinot sasprindzinājumu un aktivizējot spēju veiksmīgāk pielāgoties vides mainīgajiem apstākļiem. Tās iedarbība uz nervu sistēmu ir atkarīga no masāžas spēka, paņēmienu izpildīšanas ātruma un citiem faktoriem. Piemēram, īslaicīga, ātrā tempā veikta virspusēja masāža paaugstinās nervu sistēmas uzbudināmību, bet ilgstoša, lēnā tempā izpildīta dziļa masāža to pazeminās. Vērtīgi, ka masāža neizsauc acidozi (asiņu paskābināšanos), tieši otrādi – veicina pienskābes daudzuma samazināšanos muskuļos un organisko skābju izvadīšanu. Diāna turpina: “Savu masiera darbu nevaru iedomāties arī bez ēteriskajām eļļām, tās man ir brīnišķīgi sabiedrotie. Ēterisko eļļu iedarbība ir daudzveidīga un kompleksa, un savienojumā ar masāžu tai ir ļoti pozitīva ietekme. Ēterisko eļļu molekulas, izšķīstot eļļas bāzē, iekļūst ādā, asinsvados un tiek izkliedētas pa visu organismu. To, kā ēteriskās eļļas mijiedarbojas ar organismu, lielā mērā nosaka mūsu oža. Kad pasmaržojam ēterisko eļļu, tās izgarojumi stimulē ožas nerva jutīgās šķiedras. Pateicoties tiešajai saiknei starp ožas nervu un limbisko sistēmu (kas ietekmē mūsu emocijas, vēlmes, fiziskās vajadzības, arī atmiņu), ēteriskās eļļas spēj ļoti ātri un jaudīgi iedarboties uz pašiem dziļākajiem mūsu esības slāņiem.”

 

Masierim jāpiemīt spējai kalpot

Vai ir jābūt īpašam talantam, lai kļūtu par masieri? Kristīne uzskata, ka masāžas tehnikas un paņēmienus var apgūt jebkurš, bet darīt to tā, lai klienti būtu apmierināti un vajadzības gadījumā arī atgrieztos, nav pa spēkam jebkuram. Masiera darbs ir fiziski smags, turklāt arī emocionāli un enerģētiski iztukšojošs. Labam masierim ir jāpiemīt spējai kalpot. Fiziskā ķermeņa apstrāde ir tikai daļa no masāžas. Ir jānodrošina arī silta, omulīga vieta un atmosfēra, jo, strādājot ar ķermeni, attīrās arī klienta dvēsele. Aktualizējas sarunas un pārdomas, izvadās emocijas. Tāpēc masierim jābūt arī kā labam psihologam.

“Fizioterapeites izglītība ir ietekmējusi manu sapratni par to, ko vēlos panākt ar masāžas palīdzību. Jo vairāk metožu esmu redzējusi, piedzīvojusi, iemācījusies, jo lielāks ir paņēmienu kopums, ko ieviešu savā praksē. Pamatā piedāvāju klasisko masāžu, papildinot to ar turku masāžu un elementiem no dziļo audu masāžas, lietoju arī mīksto audu tehnikas,” stāsta Kristīne. Viņasprāt, dzīvojam ļoti sarežģītā laikā, kad grūti saprast, kas tieši cilvēkos rada tādu masveida neveselību – sēdošs darbs, ilgas darba stundas, stabilitātes trūkums? Varbūt ētikas normu izmaiņas? Jo garīgais stāvoklis ļoti ietekmē fizisko ķermeni. Var trenēt ķermeni, iet uz masāžām, ūdens procedūrām, bet, vienlaikus nemainoties arī iekšēji, paliekoša rezultāta nebūs. Cilvēks tik un tā ies ar noliektu galvu, saspringušu plecu zonu un saliektu muguru. Tāpēc ir nepieciešams atrast laiku arī atpūtai, priekam un pārdomām par to, vai mums tiešām ir nepieciešams viss, ko pasaule šobrīd piedāvā.

 

Kristīne Dzenava iesaka:

  • Atrast SAVU masieri, pēc kura apmeklējuma priecājas ne tikai ķermenis, bet arī dvēsele. Ticiet, tāds ir!

    pixabay.com
  • Atrast līdzsvaru starp naudas maku, savu laiku un regulāru masiera apmeklējumu, jo profilakse ir daudz lētāka, vienkāršāka un mazsāpīgāka. Viena masāža katru mēnesi būs efektīvāka par desmit pēc kārtas veiktām reizēm, kad stāvoklis jau ir nopietns.
  • Iepriecināt sevi un masieri – visefektīvākā ir masāža pēc vingrošanas.
  • Palutināt sevi ar ēteriskajām eļļām. Masāža ar tieši tev pagatavotu ēterisko eļļu maisījumu spēj dot vairāk. Atļaujies aromterapeita konsultāciju vai arī uzticies savam degunam un izvēlies eļļu, kuras smaržā tu gribētu ietīties!

 

 SPECIĀLISTI par masāžu:

Anna Mellupe – dziednieciskā masiere

Dziednieciskā Seikatsu Reiki masāža

Kāpēc tieši Seikatsu Reiki? Vienmēr savā dziļākajā būtībā esmu zinājusi, ka vislabāk katrs varam palīdzēt pats sev, jo visi esam pilnīgas, dievišķas būtnes. Kad padziļināti interesējos par to, kas senās civilizācijas padarīja tik varenas, vienmēr nonācu līdz vienam un tam pašam secinājumam – kultūrās, kur cilvēki darbojās ar to enerģētisko dimensiju, kur viss (kas pēc tam redzams un jūtams) veidojas, pastāvēja harmonija. Tā nu vēlme apgūt šīs senās zināšanas noveda mani pie seno Japāņu tradīcijas Reiki, ko apguvu “Reiki Gaismas Skolā”. Kad biju apguvusi pamatus, vēlējos tos likt lietā, lai palīdzētu citiem. Tas dabiski noveda līdz Seikatsu Reiki masāžai, kas ir dziednieciska.

Kas notiek masāžas kabinetā? Seikatsu Reiki masāžas laikā analizēju visus klienta laukus – energolauka vibrācijas; to, kas notiek prātā (emocijās), kā arī ķermeniskās izpausmes. Tā ir kompleksa pieeja risinājuma meklēšanā. Masāža sākas ar sarunu. Turpinājumā izeju cauri vibrācijām klienta ķermenī, nosakot aktīvos un neaktīvos laukus. Tad ķeros klāt masāžai, ko noslēdzu ar Reiki seansu vibrāciju harmonizēšanai. Ir gadījumi, kad cilvēkā valda ļoti liels sasprindzinājums – tad strādājam tikai ar energolauku, masāžu atstājot nākamajām reizēm.

Ķermenis kā veselums. Ķermeniski cilvēks saņem impulsu, lai funkcionētu dabiski, tātad pilnīgi. Atbrīvojas enerģija, kas bijusi lieka, lai dotu vietu jaunai plūsmai. Atbrīvoti muskuļi spēj daudz labāk uzņemt slodzi. Toties sakārtoti iekšējie orgāni veic labāku vielapmaiņu, un nerodas lieki toksīni. Ņemot vērā to, ka ķermenis strādā kā Veselums (ciešanas vienā orgānā nav nodalāmas no pārējā ķermeņa), gadās, ka caur vēderu var palīdzēt arī galvai un otrādi. Tomēr jāatceras, ka pēc šī impulsa saņemšanas ir jāprot šo kārtību sevī arī uzturēt. Ja nepieciešams, dodu līdzi arī mājasdarbus.

Masāža kā māksla. Man nav bijušas divas vienādas masāžas. Apgūstot tehnikas, jāprot arī improvizēt. Masāža ir kā māksla – tikai izjūtot konkrēto cilvēku, ir iespējams saprast, kas viņam nepieciešams. Ir bijis tā, ka klients atnāk masēt vēderu, bet mēs nonākam arī līdz galvas masāžai, jo izrādās, ka impulsi vēderā patiesībā sākušies no galvas.

Paša gatavotu eļļu burvība. Aromterapija patiešām spēj radīt brīnumus! Eļļas, ko izmantoju, veicot masāžu, gatavoju pati no dabīgām izejvielām. Šopavasar strādāju ar rožu eļļu, kas lieliski tonizē ādu. Jau no seniem laikiem tā izmantota kā garastāvokli uzlabojošs, asinsspiedienu un gremošanas sistēmu regulējošs, antibakteriāls līdzeklis. Arī pati ikdienā nelietoju sintētiskās smaržas vai kosmētiskos līdzekļus.

Higiēna visiem plāniem. Nepieciešama pašdisciplīna. Es nevaru un nevēlos ierasties darbā sagurusi vai sakreņķējusies. Tikai tad, kad pati esmu mierīga, nosvērta un visos plānos tīra, es atveros patiesi dziednieciskam procesam. Ja normatīvie akti pieprasa masierim vides higiēnu, tad es šo higiēnu attiecinu uz pilnīgi visiem plāniem. Piemēram, ja masieris dienu pirms masāžas būs lietojis alkoholu, toksīnu vibrācijas viņa energolaukā klientam mieru nedos. Lai izslēgtu jebkādu savas personiskās enerģijas mijiedarbību ar klientu, es pirms darba veltu laiku meditācijai un veicu kenjoku jeb noslēgšanās rituālu, ko tradicionāli piekopj tibetiešu mūki. Arī no klienta puses ir ļoti svarīgi pirms masāžas nelietot alkoholu, jo, ja masē vēderu, uzlabojot iekšējo orgānu darbību, toksīni lielākos apjomos nonāk asinīs un var pasliktināt pašsajūtu. Īpaši grūti ir strādāt ar cilvēkiem, kuri lieto stipras zāles vai apreibinošas vielas. Viņu energolauki ir mānīgi, vēsi, mainīgi.

Apjaust savu dievišķību. Izturieties atbildīgi pret visiem saviem laukiem – ķermeni, prātu un garu! Nepiesārņojieties ar ķermenim nedraudzīgu pārtiku, neieslīgstiet destruktīvās emocijās un nebarojiet sevi ar lieku informāciju. Šajā straujajā laikmetā, kad informācija plūst gaismas ātrumā, mēs kļūstam pavirši. Pazūd kontrole pār savu dzīvi, jo to sen jau esam nodevuši citiem. Tas ir tik viegli – nedzirdēt savus sapņus un aizstāt tos ar svešiem. Tāpēc novēlu katram apjaust savu dievišķo atšķirību, lai spētu atrast harmoniju ar savu būtību. Jebkura nelaime sākas ar to, ka mēs pazaudējamies un neatrodamies. Bet harmonijas atslēga ir atrasties un nepazaudēties.

 

Image by Capri23auto from Pixabay

 

Kristīne Vallere – Zemgales sensētas “Everti” saimniece, astroloģe, pirtniece

Kad dziedina vibrācija

Pirts procedūru kopums. Esmu pirtniece un savā praksē izmantoju kontaktēšanos ar klientu caur vibrācijām. Ja cilvēks vēlas baudīt pie mums pirts procedūru kopumu, tad soli pa solim tas notiek šādi: vispirms viņš iet pirtī izsildīties, tad ir skrubēšana; kad ķermenis ir attīrīts, mēs (Kristīne un Ivars Valleri, “Evertu” saimnieki) ārpus pirts telpas viņu ievibrējam ar vibroakustisko masāžu. Tad pirtī notiek lielais pēriens, un pēc tā ārpus pirts telpas veicam klientam čakrafona masāžu. Vibrācijai, ar kuru strādājam, ir trīs līmeņi. Zemākā frekvence ir darbs ar pirts slotu pirtī. Vidējā frekvence ir vibroakustiskā masāža ar kārklu slotiņām. Augstākā frekvence ir skaņa ar čakrafonu. Regulāri apgūstam jaunas tehnikas. Vēl pie mums pieejama masāža ar dzintariem, ar karstajiem gliemežiem, kas pildīti ar siltu lavu, kā arī masāža ar podiņiem, kas ir vakuummasāža.

Vibroakustiskā masāža – nomierina prātu, atslābina ķermeni un attīra auru. Vibroakustiskās masāžas laikā iedarbība notiek trīs līmeņos. Pirmkārt, perot ķermeni ar kārklu slotiņām, skaņa un ritms strādā ar prātu, savā ziņā to atslēdzot, neļaujot raisīties domām. Otrkārt, vibrācija, kas iet pa ķermeni no pēriena, atslābina muskuļus un uzlabo asinsriti. Treškārt, ķemmēšana ar slotiņu virs ķermeņa attīra auru. Vibroakustiskajai masāžai svarīgs ir ritms, kam jābūt ar kāpinājumu, jo jebkura skaņa, kas atkārtojas, ļauj prātam atslābināties. Kārklu slotiņas, ar kurām veic šo masāžu, var izmantot vairākkārt, jo šis koks ir neitrāls. Šis masāžas veids nav ieteicams, ja ir akūtas varikozo vēnu problēmas, kā arī ļoti paaugstināts asinsspiediens. Citu ierobežojumu nav.

Metodes izcelsme. Vibroakustiskā masāža ir ļoti sena tehnika, kas tika veikta dažādās tautās un dažādos izpildījumos. Vispopulārākā (līdz mūsdienām saglabājusies) ir Samuraju tonizējošā tehnika, kurā tiek izmantotas biezākas un smalkākas bambusa rīkstes. Tā ir dinamiska un ļoti uzmundrinoša. Senie latvieši vibroakustisko masāžu veica ar kārkla, lazdas, ievas un liepas rīkstēm, bet tādai masāžai ir vairāk enerģētiska nekā fiziska nozīme. Runājot par pēršanu, interesanti, ka bērniem mēdza piesolīt bērzu žagarus, un tas ir likumsakarīgi, jo dibens ir pirmā čakra, bet bērza simboliskā nozīme ir vieglums un gudrība. Noperot bērnu ar bērza žagariem, vibrācija ar enerģiju aizvirzījās līdz galvai, kas aktivizēja bērna prātu. Sievietes, kuras nevarēja ieņemt bērniņu, tika pērtas ar pumpurotiem liepu žagariem, lai ievibrētu viņās sievišķos procesus. Mūsu tehnika ir izveidojusies no vairāku metožu savienojumiem. Daudz esam mācījušies no lietuviešu pirts meistara Antana Bogdona.

Viss pasaulē ir vibrācija. Slimam orgānam ir zemas frekvences vibrācija, tāpēc skaņa mēdz būt dobja, citreiz tās pat nav vispār, ir tikai aukstums. Paaugstinot vibrāciju, emocionālo bloku var atbrīvot, tādējādi orgāns var sākt izdziedināšanos. Veicot vibroakustisko masāžu, es jūtu, ja cilvēkam ķermenī ir kāds sastrēgums. Tādos gadījumos kārklu slotiņas pērienas nav ar dzidru skaņu, reizēm tā pat ķeras un līp pie ķermeņa. Veicot čakrafona masāžu (ar augstas frekvences skaņu, ko tas rada), tiek atbrīvoti enerģijas sastrēgumi mentālajā līmenī. Čakrafons vibrē 432 hercos. Tā ir vibrācija, kurā vibrē Zeme un Visums, arī cilvēka sirds. Šo skaņu cilvēks sākumā uztver caur sirdi, tikai pēc tam – ar dzirdi.

Darbs ar sevi arī garīgi. Cilvēks nevar tapt vesels, ja ārstē tikai fizisko ķermeni. Vibroakustiskās masāžas laikā varam noņemt blokus un pacelt vibrāciju, bet, ja cilvēks pats neko nemainīs mentālajā līmenī, tad šie bloki ar laiku atgriezīsies un terapijai nebūs ilgstošs rezultāts.

Kādas vibrācijas var kaitēt? Cilvēkā ir viss Kosmoss, un Kosmosā ir iekļauts viss. Tātad mūsos ir gan pozitīvais, gan negatīvais, gan zemās, gan augstās frekvences vibrācijas. Ja dzīvojam tikai zemajās frekvencēs, piemēram, ilgstoši klausāmies degradējošu mūziku, tad arī paši degradējamies, mūsu dabiskā būtība noārdās. Tomēr mazās devās skaņa ar zemu frekvenci var būt noderīga, piemēram, šamaņu bungu ritms.

 

 

Ziedonis Kārkliņš – pirtnieks, dziednieks, Reiki meistars

Masāža – vairāk darāma, nevis stāstāma lieta

Tehniku lietojums. Gadu gaitā esmu apguvis dažādas masāžas tehnikas, tāpēc ir izveidojies savs rokraksts. Vispirms cilvēku iztaustu un klausu savām sajūtām – ko un kā darīt, kas viņam būtu noderīgs. Masāža ir kompleksa lieta, un katrs gadījums ir atšķirīgs. Parasti ar klasisko masāžu ir par maz, jo, tā kā mūsu muskuļi bieži ir sarāvušies, vispirms ir nepieciešama to stiepšana.

Palīglīdzekļi. Masāžās es lietoju uz augu bāzes pagatavotus eļļas uzlējumus. Izmantoju kārklu slotiņas un žagariņus kā vibromasāžas palīgrīkus, arī, vadoties pēc situācijas, – karstos akmeņus, rullīšus ar adatiņām, koka āmuriņus, kastaņetes, vakuuma bankas. Izmantoju speciālu banku pirts masāžai, ko dažreiz lietoju arī parastā masāžā, piemēram, lai tās laikā celtu uz augšu noslīdējušus orgānus (dzemde, nieres). Ir man arī banka, kas līdzīga piltuvei; to izmantoju, kad strādāju ar sievietes krūtīm. Krūtis ir jāmasē, jo tur bieži veidojas dažādi sacietējumi, kas var novest pie ķirurģiskas iejaukšanās. Izmantoju arī dzintara rullīšus vai dzintara pulverus, kas iedarbojas gan enerģētiski, gan atjauno ādu un veicina asins cirkulāciju. Masēju arī ar lieliem dzintara gabaliem. Dzintars cilvēkiem dod enerģiju un atjauno garīgo līdzsvaru. Ar dzintara masāžu var izmainīt pat apziņas stāvokli.

Pirts nozīme, veicot masāžas. Pirtī masāžu veikt ir daudz vieglāk un efektīvāk. Kāpēc? Jo cilvēka ķermenis ir jau uzsilis, atbrīvojies un enerģētiski attīrījies. Pirtī notiek ļoti nopietna garīgā un enerģētiskā darbība, tā nav tikai vieta, kur nomazgāt ķermeni. Ne velti mēs, latvieši, par pirtiņu vienmēr esam teikuši, ka tā ir vieta, kur parunājas ar Dieviņu un var piedzimt no jauna.

Masāža – regulāra un sistemātiska darbība. Ideālā gadījumā masāžu vajadzētu veikt katru dienu (kā tas bija senajā Romā), bet, apzinoties mūsdienu reālo situāciju, vismaz vienu reizi nedēļā. Ja cilvēks atnāk pie manis pavisam sabrucis un domā, ka ar vienu piegājienu viss būs salikts pa vietām, tā nemēdz būt. Neviens dziednieks nav Dievs, mēs varam palīdzēt tikai saprāta robežās. Masāža ir regulāra un sistemātiska darbība. Cilvēkam pašam ar sevi arī ir jādarbojas, to arī mācu.

Pašmasāža – vērtīga pašpalīdzības metode. Cilvēks, kurš nosēdējis visu dienu darbā pie datora, var pannā iebērt zirņus vai čiekurus un ar basām kājām pa tām braukāt un masēt, tādējādi aktivizējot aktīvos punktus. Paši sev varam paspaidīt gandrīz jebkuru vietu (rokas, kājas, galvu), tikai mugurai vajadzēs kādu palīdzīgu roku. Darbs ar sevi neprasa tik daudz laika un finansiālus ieguldījumus. Taču pašmasāža ir efektīva tikai tad, ja to dara regulāri. Grūtniecēm nevajadzētu masēt Ahileja cīpslas rajonā, tas var izraisīt spontāno abortu. Jāuzmanās arī ar ķermeņa augšējās daļas masāžu.

Ir jāgrib būt veselam! Cilvēkam vajadzētu būt ļoti labā kontaktā ar Zvaigžņu eņģeli. Tas ir dabas spēks, kas ikvienam no mums dod ticību savai varēšanai. Cilvēkam ir jāmācās atbrīvoties no rāmjiem, ko ir uzlikuši vecāki, skola, sabiedrība, reliģija. Tas viss tikai rada nevajadzīgus ierobežojumus un neļauj harmoniski realizēties fiziskajā pasaulē, kā arī uzņemt spēkus no garīgās pasaules. Ja cilvēks grib būt vesels, viņš tāds arī kļūs, bet, ja negrib, tad diemžēl nekas nenotiks. Mums nav tiesību uzbāzties ar savu mīlestību tiem, kuri nevēlas tapt izdziedināti. Ja sākam kaut ko darīt šo cilvēku vietā, viņu problēmas varam pārņemt sev. Otram varam palīdzēt tikai tad, ja viņš to prasa.

Darba ētika. Es nedrīkstu iet klāt klientam bez mīlestības un labestības. Es sevi mīlu, tāpēc nestrādāju ar cilvēku, ja jūtu, ka viņa vibrācijā nav mīlestības, un ja patiesībā viņš nemaz nevēlas tapt vesels. Vēl – lai nepārņemtu sev klienta problēmas, izmantoju dziednieka drošības tehniku. Savukārt klientam ir jāzina, ko es ar viņu darīšu, tāpēc paskaidroju, kāda būs procedūra. Klientam ir man jāuzticas; ja tā nav, tad viņš sev uzliek priekšā bloku. Pirms masāžas es brīdinu, ka, ļoti iespējams, būs arī kādas sāpīgas lietas. Diemžēl mūsdienās cilvēkiem muguras ir kriminālā stāvoklī. Vistrakāk ir pusaudžiem, kuri pavada daudz laika moderno tehnoloģiju starojumā un uzturā lieto ar ķīmiju piesātinātu pārtiku. Veselība ir arī ļoti atkarīga no cilvēka domāšanas un pasaules uztveres.

>>>III<<<

ŽURNĀLA TAKA 2018.GADA ARHĪVS.

sagatavoja: Dagnija Millere-Balandīna, Konsultē:Diāna Strāķe, veselības centra “Vivendi” sertificēta masiere; Kristīne Dzenava, fizioterapeite un masiere, “Āgenskalna klīnika”.

 

Jums var arī patīk