LIELoga – ARBŪZS

Arbūzs ir lāde ar vērtīgām vielām, saules enerģiju un labu garastāvokli. Brīnišķīga dabas dota dāvana. Katrs var gūt no tā labumu, lietojot AR MĒRU! 

Nieres

Arbūzs visvairāk pazīstams ir ar savām urīndzenošajām īpašībām, tāpēc to var izmantot, ārstējot ar sirds-asinsvadu sistēmu un nieru slimībām saistītas tūskas. Šim nolūkam vislabāk izmantot sulu no baltās arbūza daļas, ko parasti izmetam un kas atrodas zem mizas.

Organisma attīrīšana

Arbūzs izvada no organisma lieko šķidrumu, no aknām – toksīnus. Tieši tāpēc ieteicams ēst arbūzus pēc antibiotiku kursa.

Zarnu trakts

Arbūzs palīdzēs atbrīvoties no problēmām zarnu trakta darbībā. Arbūzā esošās šķiedrvielas stimulē zarnu peristaltiku un atbrīvo no aizcietējumiem.

Organisma stiprināšana

Arbūzs satur C, PP, B1, B2, B9 vitamīnus, beta karotīnu un folijskābi, kā arī šķiedrvielas, ogļhidrātus, kālija sāļus, nātriju un dzelzi. Īpaši bagāts tas ir ar magniju, kas uzlabo nervu sistēmas darbību, jo ir dabisks antioksidants. Tātad, ēdot arbūzu, iespējams uzlabot garastāvokli.

Vīrieša potences uzlabošana

Interesantu atklājumu veikuši zinātnieki no Teksasas Augļu un dārzeņu pētīšanas centra. Arbūza mīkstums satur citrulīnu, kas metabolisma procesā pārvēršas arginīnā un efektīvi paplašina asinsvadus. Tāpēc arbūzu iedarbība izrādījās daudz labāka nekā visiem zināmās viagras iedarbība.

Sirds-asinsvadu sistēma

Arbūzi lielā daudzumā satur likopēnu, kas ir spēcīgs dabiskais antioksidants, līdz ar to arī spēcīgs līdzeklis cīņā pret vēzi, sirds-asinsvadu sistēmas un citām slimībām, kuras izraisa oksidēšanās. Zinātnisko pētījumu gaitā noskaidrojās, ka cilvēki, kuriem ir zems likopēna līmenis asinīs, slimo ar aizkuņģa dziedzera vēzi 5 reizes biežāk nekā tie, kuriem likopēna līmenis augstāks. Starp citu – likopēns palīdz dziedināt vīriešu neauglību. Pētījumi, kas tika veikti Kalifornijas universitātē, apstiprināja arī likopēna labvēlīgo ietekmi redzes uzlabošanā.

Organisma attīstība

Folijskābe, ko satur arbūzi, nepieciešama pareizai mūsu organisma un garīgo spēju attīstībai, DNS veidošanai. Tā palīdz uzlabot atmiņu. Tāpēc, mielojoties ar arbūzu, ziniet, ka tā jūs palīdzat savai domāšanas aktivitātei. Arbūzus ieteicams ēst grūtniecēm.

Tīra āda

Arbūzu sula, atšķaidīta ar degvīnu attiecībā 1:1, palīdz cīņā ar pinnēm. To veicina arī arbūzos esošais kalcijs, fosfors, dzelzs, B grupas vitamīni.

 

Daži ieteikumi, kā izvēlēties- arbūzu

  • Arbūzus vēlams iegādāties to nogatavošanās laikā – augusta otrajā pusē, septembrī (tad ir lielāka iespēja, ka audzējot netika izmantoti kaitīgie nitrāti, nitrīti, fosfors utt., kas paātrina augšanu).
  • Labi apskatiet, arbūzam nedrīkst būt bojājumi.
  • Izvēlēties līdz 4–5 kg, ne lielāku.
  • Pārliecinieties,, vai arbūzam ir neliels dzeltens pleķītis un sauss kātiņš.
  • Paklauvējiet pa arbūzu – skaņai jābūt tīrai un skanīgai.

 

 Vienkārša recepte skaistumam

Samaisi vienādās daļās arbūza un ābolu sulas (protams svaigas). Salej mazās formiņās un liec saldētavā. Lieto regulāri sejas ādai, lai tonizētu, mitrinātu un uzlabotu ādas krāsu!

 

Lai gardi un veselīgi!

>>III<<<

no žurnāla TAKA, 2017.G. arhīva, sagatavoja: Daiga Blicava

Jums var arī patīk