Kristāliskais spēks ir arī mūsos  

 

 

Katrs no mums noteikti ir redzējis vai vismaz dzirdējis kaut ko par kristāliem. Tie  pieejami visās varavīksnes krāsās un ar savu izskatu piesaista teju ikvienu acu skatienu. Šajā perfektajā dabas brīnumā tā vien gribas raudzīties visu dienu. Turklāt kristāli ir ne tikai skaisti, bet arī dziednieciski. Katram no tiem piemīt savas īpašības, kuras varam izmantot, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti, paceļot to jaunā, augstākā frekvencē. Tāpēc vien kristālus ir vērts papētīt vairāk.

Kristāli ir tādi paši kā mēs

Cilvēks un kristāls pēc savas būtības ir viens un tas pats. Arī ūdens ir kristāls. Cilvēka ķermenis satur aptuveni 70% ūdens, tāpēc mūsu organisma struktūru var pielīdzināt šķidram kristālam. Kristāli ir tādi paši zemes iedzīvotāji kā mēs – cilvēki. Tie veidojušies dziļi zemes dzīlēs un atrodas ap visu zemes garozu. Lai šie apbrīnojamie dabas veidojumi rastos, nepieciešams gaužām ilgs laiks. Tie ir tik seni kā pati pasaule, tāpēc akmeņiem piemīt spēcīgas vibrācijas, kas spēj ietekmēt cilvēkus un vidi. Kristālus veido kristāliskais režģis, kas sevī spēj uzkrāt milzumdaudz enerģijas. Tie spēj uzturēt un virzīt arī mūsu kristālisko enerģiju un DNS.

Vārds „kristāls” cēlies no grieķu vārda „kristallos”, kas nozīmē ledus. Katrā ziņā par kristāliem un to dziednieciskajām īpašībām ļaudis jau zinājuši 12 gadu tūkstošus pirms mūsu ēras. Izpētot dažādas apbedījuma vietas, atklājies, ka, piemēram, senie ēģiptieši daudz izmantojuši ahātu, smaragdu, lazurītu, tirkīzu un citus kristālus. Arī ķīniešu valdnieku kapenēs atrasti dažādi kristāli, kas liecina par to, ka kristāli bijuši cieņā visos gadsimtos.

Kristālu un minerālu struktūra un iedarbība ir atšķirīga. Kristāli spēj atjaunot bojāto un labot nepareizās svārstības jeb atgriezt tās sākotnējā veselības stāvoklī. Kristāli ir kā dzīvības forma, kas darbojas kā sirds čakra. Tiem piemīt tīra enerģija, kas spēj uztvert, pārraidīt un pastiprināt dažāda veida vibrācijas. Ar gaismas viļņu palīdzību kristāli spēj nosūtīt cilvēkiem mīlestību vai dziedināšanu.

Savukārt minerāli ar savu spēcīgo enerģētisko potenciālu spēj ne tikai atjaunot zaudēto, bet arī dod savam īpašniekam jaunas kvalitātes, kas līdz tam trūkušas harmoniskai un veselīgai dzīvei.

 

Kā tos izmantot?

Kristāliem piemīt spēja glabāt informāciju, tāpēc tos var izmantot kā saziņas līdzekli. Tajos ietverts viss varavīksnes gaismas spektrs, kas spēj atjaunot dzīvības vibrāciju līdz perfektai harmonijai. Strādājot ar kristāliem, atjaunojam arī savu enerģētisko lauku. Mūsdienās kristāli tiek izmantoti ļoti plaši, taču galvenokārt tie kalpo kā enerģijas avots, kā fiziskās un garīgās harmonijas darba rīks.

Kristālu enerģija ir ļoti spēcīga, piemēram, ja kāds no šiem dabas radītajiem skaistuļiem atradīsies uz jūsu darba galda vai naktsgaldiņa, tas uzreiz ietekmēs telpas kopējo auru. Kristālus var izmantot meditācijās, kā arī, lai attīrītu savu enerģētisko ķermeni – tādā nolūkā kristāli jānovieto ķermeņa enerģijas centros jeb čakrās.

Ar kristāliem varam „uzlādēt” ūdeni vai ēdienu – atliek vien ielikt to ūdens glāzē vai  novietot blakus iecerētajai maltītei. Kristālu var vienkārši nēsāt līdzi somā, kabatā vai valkāt kā amuletu. Katrā ziņā šeit jūs varat izpausties, jo kristālu pielietojums ir ļoti plašs un katram no mums ir savs īpašs veids, kā tos izmantot.

 

Kristālu attīrīšana

Tā kā kristāliem piemīt spēja absorbēt vibrācijas (gan pozitīvās, gan negatīvās), ir ļoti svarīgi tos attīrīt. To vajadzētu darīt, pirms kristālus sāk lietot, kā arī regulāras lietošanas laikā. Ir vairāki attīrīšanas paņēmieni, taču viens no priekšnosacījumiem, lai nesalaistu visu dēlī, ir nelietot nekādus mazgāšanas līdzekļus.

  • Attīrīšana ar sālsūdeni. Piepildiet trauku ar remdenu, bet ne karstu ūdeni un pievienojiet tam sāli. Ļaujiet, lai kristāls pāris stundas padzīvojas sālsūdenī. Pēc tam izņemiet to un nosusiniet sausā dvielī.

Uzmanību! Dažus kristālus ar sālsūdeni tīrīt gan nevajadzētu, jo tādējādi tos iespējams sabojāt. Labāk izmantot vienkārši sāli: uz auduma gabaliņa uzberiet parasto vārāmo sāli, novietojot kristālu uz šīs drāniņas. Pārklājiet to ar salveti. Pēc kāda laiciņa kristāls būs attīrīts.

  • Attīrīšana ar sauli. Kristāliem, tāpat kā cilvēkiem, ir nepieciešama enerģētiska uzlādēšanās. Tāpēc novietojiet kristālu saules gaismā, kur tas sevī varēs uzņemt saules enerģiju un pie viena arī attīrīties.

 

Kristālu izvēle

Patiesībā nevis cilvēks izvēlās kristālu, bet kristāls izvēlās savu saimnieku. Tā ir kā spēle, kuras rezultātā abi satiekas un viens otram palīdz. Katram cilvēkam var piemeklēt vismaz 50 kristālu. Taču būtībā tie jāsajūt un jāieklausās savā sirdsbalsī – kurš kristāls mani uzrunā? Tas arī būs vispiemērotākais attiecīgajam dzīves periodam.

Kristāli ir tādas pašas dzīvas būtnes kā mēs. Tām piemīt apziņa, tieši šī iemesla dēļ kristāli var pēkšņi uzrasties un nozust. Tāpēc neskumstiet, ja gadījumā kāds no kristāliem pazudis, tā ir kā zīme, ka kristāls savu darbu paveicis un šī enerģija jums vairs nav vajadzīga. Vai – tieši otrādi – ja kristāls pēkšņi atkal uzrodas, tad ziniet, ka tas ir gatavs atkal strādāt ar jūsu enerģiju.

 

Kristālu veidi

Uz pasaules ir tūkstošiem dažādu veidu kristālu, un katram no tiem piemīt savas īpašības. Viens no izplatītākajiem kristāliem – kvarcs. Tā krāsa ir ļoti dažāda un izskats atkarīgs no tā, kādi ir piemaisījumi. Piemēram, bezkrāsas kvarcu dēvē par kalnu kristālu, rozā – par rozā kvarcu, dzelteno – par citrīnu, violeto –  par ametistu, zaļo – par prazemu, savukārt puscaurspīdīgo par dūmkvarcu.

Pateicoties savai unikālajai spirālveida kristāliskajai formai, kvarcs ir spēcīgs dziedinātājs un enerģijas pastiprinātājs. Tas savāc, saglabā un regulē enerģiju, noskaņojoties uz sava īpašnieka vibrācijas līmeni. Kvarcu var pat „ieprogrammēt” konkrētam mērķim, tāpēc nekautrējietes un droši sāciet sarunu ar savu kristālu. Pasakiet konkrēti, ko no tā vēlaties!

Pēc tā, kā kristāls uz jums iedarbosies, var spriest arī pēc kristāla krāsas. Bieži vien, piemēram, violetas krāsas kristāls (ametists) iedarbosies uz kroņa čakru jeb septīto čakru. Tas nomierina prātu, mazina nervozitāti un uzlabo miega kvalitāti. Vai, piemēram, zaļas krāsas kristāls (avanturīns) iedarbosies uz sirds čakru. Un palīdzēs samazināt asinsspiedienu, uzturēt optimismu un prāta skaidrību, dziedēs emocionālas traumas, veicinās atklātību un cilvēkmīlestību.

  • Hiastolīts. Šis ir ticības un uzticības akmens, kas palīdzēs atbrīvoties no sliktiem ieradumiem. Hiastolīts pasargā valkātāju no nokļūšanas nelabvēlīgā kompānijā. Spēj atbalstīt tos, kuri tiecas pēc patiesības.
  • Avanturīns. Zaļo avanturīnu mēdz nēsāt kā kulonu, lai cilvēks kļūtu veiksmīgs un bagāts. Tas stiprina līdera īpašības, tāpēc, ja esiet nolēmis uzsākt jaunu biznesu vai realizēt ilgi lolotu ideju, tad zaļais avanturīns būs tas, kas jums palīdzēs nenobīties un turpināt savu ceļu. Šis skaistais akmens stimulē emocionālo atjaunošanos un ļauj dzīvot, sekojot savai sirdsbalsij. Uzlabo pašsajūtu, dziedinot un aizsargājot sirdi, kā arī atbrīvo no negatīvām emocijām un sliktām domām.
  • Rozā kvarcs. Beznosacījuma mīlestības akmens. Tas attīra un atver sirdi, dodot dziļu iekšēju dziedināšanu un mīlestību pašam pret sevi, nomierina salauztu sirdi un sniedz atbalstu krīzes situācijās. Šo akmeni var nēsāt, ja vēlaties piesaistīt sev mīlestību un romantiskas attiecības. Esošajās attiecībās tas atjaunos harmoniju un uzticēšanos. Rozā kvarcs atbrīvo no neizteiktu vārdu smaguma, ciešanām, nomierina aizvainojuma sāpes. Ja nekad neesat mīlējis, tad rozā kvarcs palīdzēs atvērties šīm jūtām. Tas māca uzticēties sev, mīlēt un novērtēt sevi.

Katrā ziņā kristāli ir brīnumaini dabas veidojumi, kas pārsteidz ar savu dažādību un krāšņo izskatu. Lūkojoties kristālā, rodas harmonijas un stabilitātes sajūta, tāpēc tādā veidā neviļus piesaistām šādus notikumus arī reālajā dzīvē. Kristāli ar savu augsto vibrācijas frekvenci ietekmē arī mūsu enerģētisko lauku, paceļot to pie jauniem apvāršņiem. Kristāli esam mēs, un mēs esam kristāli – mūs atšķir tikai forma. Tāpēc pietuvosimies savai patiesajai būtībai un sāksim izstarot prieku, mīlestību un harmoniju!

 

(No ŽURNĀLA TAKA arhīva, autore: Signija Linde, Konsultē Irēne Ozere, kristālu skolotāja)

Jums var arī patīk