Drogu spēks ķīmijterapijas vietā. Saules, prieka un dzīvības augs – pienene

Daba ir atmodusies ar jauniem dzinumiem, ziediem, smaržām, sajūtām, spēku un enerģiju. Ir sācies laiks, kad varam veidot dabas aptieku no augiem, lai stiprinātu, atjaunotu un dziedinātu savu miesu un garu. Šoreiz pievērsīsimies pienenei – augam, kas dalās ar mums ne tikai savā skaistumā, aicinot nopīt dzeltenu ziedu vainagu, bet arī ar spēcīgām ārstnieciskajām īpašībām saknēs, lakstos, lapās un ziedos. Ne velti vārds “pienene” tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “es ārstēju”.

 Drogu spēks ķīmijterapijas vietā

Pienenes saknei ir spēcīga pretonkoloģiska iedarbība. Zinātniskie pētījumi atklāj, ka pieneņu saknes spēj iznīcināt ļaundabīga audzēja šūnas, atstājot neskartas veselās šūnas, spēj mazināt ķīmisko preparātu toksiskumu un kavēt metastāžu attīstību. Savā pieredzē par šī auga brīnumainajām īpašībām dalījās mums pazīstama sieviete un “Takas” lasītāja, bijusī onkoloģijas paciente, viņa vēlējās palikt anonīma.

“Man tika diagnosticēts plaušu vēzis pēdējā stadijā, kas nav operējams. No Latvijā piedāvātās ķīmijterapijas es atteicos, jo medicīna nedeva cerību uz atveseļošanos. Biju dzirdējusi par pienenes saknes jaunatklāto efektīvo spēku onkoloģijas slimību ārstēšanā. Tā kā prognozes par man atvēlēto dzīves laiku nebija cerīgas, nācās rīkoties ātri – sameklēt informāciju par pienenes sakni, lai sasniegtu pozitīvus atveseļošanās rezultātus. Vairākās valstīs jau notiek pētījumi, lai medikamentus no pienenes saknes varētu ieviest oficiālās onkoloģijas ārstēšanas programmās. Kamēr tas vēl nav noticis, nācās pašiem meklēt uzticamāko recepti. Sākot lietot pienenes sakni, pirmās pārmaiņas jutu jau pēc nedēļas, kad izzuda mokošās sāpes. Fiziski jutos kā pilnīgi vesela. Paralēli sāku ievērot stingru veselīga uztura un dzīves režīmu, kā arī pakāpeniski sāku lietot citus preparātus. Veicot pārbaudes pēc pieciem mēnešiem, tika konstatēts, ka audzēja un metastāžu nav. Tējkaroti pieneņu saknes pulvera dienā turpinu lietot, jau esot vesela, jo tas palīdz imunitātes stiprināšanai un aknu attīrīšanai. Tā kā diagnoze man tika uzstādīta pavasarī, pienenes saknes sāku ievākt tieši šajā sezonā. Pienenes saknes pulveri gatavoju pēc kāda onkoloģijas pacienta receptes, kurš pats bija izārstējies un iedvesmojis citus  slimniekus. Sarok pienenes saknes, notīra no tām zemi, taču sakni nemazgā, tālāk to kaltē kaltētājā, nepārsniedzot 40 grādus, kamēr sakne kļūst kraukšķīga un lūst. Tad sakni samaļ kafijas dzirnaviņās, iegūstot pulveri. Ja sakne ir pārāk liela un cieta, vispirms to var nedaudz sasist ar āmuriņu. Var sagatavot un samalt lielākas devas un pulveri uzglabāt vairākus mēnešus. To lietoju nepilnu tējkaroti vienu reizi dienā jebkurā laikā. Pulveri var iejaukt arī ūdenī vai sulā, ja tā ir vieglāk iedzert. Man ir pamats domāt, ka tieši pienenes saknes pulverim bija izšķiroša loma manā atveseļošanās procesā, jo iedarbība un pozitīvas izmaiņas bija novērojamas uzreiz, pirms sāku lietot citus preparātus”.

Pienene ir unikāls augs. Ne velti mūsu tautas ticējumi liecina, ka, ja pieneņu ziedēšanas laikā ik dienu apēd pa vienam pienenes ziedam, veselība ir garantēta. Pieneņu drogas rosina ēstgribu un veicina gremošanu, mīkstina vēdera izeju, sekmē tauku vielmaiņu, stimulē aknu un nieru darbību, tām ir žultsdzenoša, urīndzenoša, nomierinoša, asinsspiedienu un holesterīna līmeni pazeminoša, imunitāti spēcinoša iedarbība. Pieneņu saknēs ir rūgtvielas, inulīns, triterpēnu savienojumi, karotinoīdi, flavonoīdi, askorbīnskābe, minerālvielas, bet lapās un ziedos – B un E grupas vitamīni, fitosteroli un īpaši daudz kālija.

https://pixabay.com/photos/dandelion-colorful-people-of-color-2817950/

Kā pieneni raksturo speciālisti, kuri šo augu labprāt ņem par palīgu savā darbā?

SOLVITA KŪNA, augu sieva, uzņēmuma “Cade” vadītāja, kura ražo ēteriskās eļļas un kosmētiku no Latvijas dabas augiem un kokiem

Solvita pienenē jūt spēku, kas palīdz cilvēkam atmodināt iekšējo prieku, savu gaismas avotu, iekšējo saulīti. Ja spējam priecāties par dzīvi, atgūstam arī dzīvības enerģiju un spēku atbrīvoties no grūtsirdības un slimībām. Pienenes sakni var izmantot ne tikai dziedniecībā, bet arī sevis un citu iepriecināšanai ar garšīgu kārumu – pieneņu sakņu sukādēm.

Solvitas Kūnas kārdinošā recepte

Sarok pieneņu saknes. Vēlams to darīt rudenī, kad tās ir maigākas, bet var arī pavasarī, kad pieneņu saknes pēc garšas ir rūgtākas. Tās nomazgā un attīra no mazajām pasaknītēm. Svaigas saknes smalki sagriež un ber traukā kārtām ar cukuru (2-3 cm smalcinātas saknes un 1,5-2 cm cukura) pēc tāda paša principa, kā gatavo cidoniju sukādes. Cukuru lieto tik daudz, lai nosegtu pieneņu saknes. Ļauj tām dažas dienas atsuloties saulītē. Sakne kļūs salda un kraukšķīga, pēc garšas atgādinot griljāžas riekstus. Vēlāk šo kārumu vēlams uzglabāt ledusskapī.

 

Īstā drauga aicinājums

Solvita Kūna aicina, dodoties uz mežu un pļavām pēc ārstniecības augiem, atcerēties par to vākšanas ētiku, kā arī paskatīties uz augiem kā uz dzīvām būtnēm. Ikdienā uz ielas mēs satiekam daudz cilvēku, bet tikai dažus no viņiem ievērojam – tos, kuru vibrācijas ar mums rezonē. Tāpat ir ar augiem vai kokiem. Varam gadiem iet pa vienu taku un neievērot kādu konkrētu koku vai augu, jo nebijām tā vibrācijā. Kad esam sirdī atvērti,  katrs cilvēks un augs ienāk mūsu dzīvē īstajā brīdī un laikā. Solvita aicina mežā vai pļavā doties kā ciemos pie laba drauga, apstāties un sajust auga skaistumu, smaržu, skaņu, spēku. Uz kādu brīdi mežs vai pļava kļūst par mūsu mājām. Jūs sajutīsiet, ka kāds konkrēts augs, kas jums tobrīd būs vajadzīgs, mirdz pretī un aicina pie sevis. Iespējams, jūs devāties pēc kāda cita auga, bet šoreiz ceļmalā, mežmalā, pļavā vai dārzā jums pretī uzsmaidīja saules enerģijas piepildītās pienenes.

 

Pirtniece un masiere KRISTĪNE VALLERE pienenes saknes pulveri izmanto pirts rituālos, veidojot pirts skrubjus.

Augi ne tikai dziedē, to enerģija mums palīdz izprast un mainīt savas emocijas. Pienenes zieds atveras un aizveras līdz ar saules gaismu. Pats zieds līdzinās mazai, dzeltenai saulītei. Tas ir bagāts ar nektāru, jo to ir iecienījušas bites, kas pašas par sevi ir sakrālas būtnes. Kristīne pieneni sajūt kā augu, kas pildīts ar saules spēku (dzīvības enerģiju), un šī saules enerģija no zieda tiek pārnesta arī uz auga sakni. Pienene ir enerģētiski spēcīga, jo tajā ir savienota saules un zemes enerģija. Kristīne pirts rituālos pienenes saknes pulveri izmanto, ja cilvēkam trūkst spēka, stabilitātes un drošības, nepieciešams nostiprināt veselību un palīdzēt transformējošos procesos.

————–

Farmācijas doktore VIJA ENIŅA grāmatā “Veselība pie mājas sliekšņa. 100 populārākie ārstniecības augi Latvijā” (izdevniecība “ZVAIGZNE ABC”) iesaka pieneņu saknes ievākt no augusta līdz oktobrim – izrakt no zemes, nogriezt virszemes daļu un sīkās saknes, nomazgāt aukstā ūdenī, vītināt, līdz neizdalās piensula. Sakni žāvē vai kaltē, nepārsniedzot 50 grādu temperatūru. Lakstus vāc auga ziedēšanas sākumā, lapas pirms ziedēšanas un žāvē tāpat kā saknes. Savukārt pienenes ziedus parasti izmanto svaigā veidā.

No svaigiem pienenes ziedu kurvīšiem var pagatavot nektāru (pieneņu medu): 300 – 400 g ziedkopu aplej ar 1 l ūdens, uzvāra, ļauj 10-12 stundas ievilkties, nokāš. Šķidrumam  pievieno 1 kg cukura, 1 g citronskābes un karsē, maisot un nosmeļot putas, līdz šķidrums kļūst līdzīgs medum. Izmanto organisma spēcināšanai, zāļu tēju saldināšanai.

ŽURNĀLA TAKA 2018.GADA ARHĪVS, sagatavoja: Dace Leja

 

 

Jums var arī patīk