Domu spēks jeb Katrs pats savas laimes kalējs

Zinātne apgalvo, ka smadzenes rada elektromagnētisku lauku, kas var tikt mērīts ar tādām ierīcēm kā encefalogrāfs. Šis elektromagnētiskais lauks tiek radīts ik reizi, kad domājam, un, ņemot vērā, ka prāts nekad neatrodas miera vai bezdarbības stāvoklī, mēs varētu tikt pielīdzināti allaž aktīviem enerģijas ģeneratoriem.  Ja šo smadzeņu radīto enerģiju varētu saskatīt, tā parādītos vissarežģītākajās formās, jo mūsu domas ne vien rada enerģiju, bet arī piešķir tai formu un veidolu. Šie veidoli tiek saukti par „domformām”. Domformas ir tikpat reālas kā jebkura cita enerģijas forma. Vidēji ikviens cilvēks katru dienu rada miljoniem domformu un palaiž tās atmosfērā. Tā kā šī enerģija netiek vērsta ne uz ko konkrētu, tā saglabājas vietā, kur tikusi radīta un, ja vien netiek pastiprināta, ar laiku zaudē savu intensitāti un izgaist. Kad viens vai vairāki cilvēki domā to pašu domu atkārtoti, domforma saņem vairāk enerģijas un tādējādi  kļūst daudz spēcīgāka, enerģētiski piepildītāka. 

Domformas ir tīra enerģija, tādēļ tām piemīt spēja ievērojami ietekmēt cilvēkus un materiālās pasaules norises ikdienas dzīvē. Vai esat kādreiz iegājuši telpā, kur, lai arī neviens nerunā, jūs tomēr pārņem neomulīgas sajūtas? Vēlāk jūs uzzināt, ka īsi pirms jūsu ierašanās telpā noticis kāds strīds. Nemiers var jūs novest pie zināma „aizsargreakcijas” garastāvokļa, un jums vajadzētu pamest telpu, pirms pats tiekat šīs enerģijas dēļ iesaistīts kādā konfliktā. Laikam ritot, okultisti ir attīstījuši jaunus veidus, kā domformas kontrolēt un kā tās izmantot mērķu sasniegšanai. Politiķi, reliģiski līderi, skolotāji un citas vadošus amatus ieņemošas personas ir izmantojušas un joprojām turpina izmantot šīs metodes, lai gan apzināti, gan neapzināti manipulētu ar cilvēkiem un ietekmētu dažādu notikumu norisi. Hitlers lika lietā šo paņēmienu, lai iespaidotu veselu nāciju, lai visu pasauli padarītu par aktīvu dalībnieku postošos notikumos.

Domformas un veselība

Ne visas domas ir sliktas vai negatīvas. Mēdz būt labas domas, kurām piemīt gaiša un pozitīva ietekme. Tāpat prātos mājo vienaldzīgas domas, mīlestības raisītas domas, jautras, seksuālas un cita veida domas, no kurām katra iedarbojas uz cilvēku savā noteiktā veidā. Šīs domformas ietekmē domāšanu un darbošanos  tādā mērā, ka atstāj iespaidu arī uz fizisko veselības stāvokli. Smadzenes ir orgāns kas kontrolē visu ķermeni –  kolīdz smadzeņu darbības līdzsvars tiek izjaukts, tiek mainīts arī viss kopējais līdzsvars ķermenī. Bailes rada nervu sistēmas slimības. Dusmas – galvassāpes un agresiju. Naids pastiprina žults izdalīšanos un vairo agresiju. Apjukuma un neskaidrības domas rada aizsprostojumus ķermenī, pasliktinot vispārējo veselības stāvokli. Jūtīgums  veicina kakla, rīkles un runas problēmas, kalpības sajūta – paralīzes attīstīšanos. Bailes no nabadzības izraisa asinsrades orgānu un asinsvadu sistēmu slimības, sirdskaites un aptaukošanos. Aizvainojums veicina kuņģa čūlas veidošanos. Depresija rada auglīgu vidi vēža, audzēju, garīgu saslimšanu attīstībai un grauj imūnsistēmu, kas savukārt bruģē ceļu uz nāvi, ko būtībā aicina cilvēka paša gribasspēks. Bailes par zaudējumu (materiāla cita dabas) veicina asins cirkulācijas problēmas, ietekmējot gan paaugstinātu, gan pazeminātu asinsspiedienu. Agresija rada dusmu un baiļu domformas, kas var novest pie depresijas un vardarbīgām izpausmēm. Agresija pazemina imunitātes līmeni ne vien pašam agresijas pārņemtajam cilvēkam, bet arī tiem, kas ir viņa tuvumā.

 

Domā Dievu, domā vellu

Visas negatīvās domas, vārdi un domformas dažkārt rada līdzīgas pazīmes tam, ko mēdz noturēt par dēmonu, spoku vai garu klātbūtni. Daudzi cilvēki, kam ir paaugstināta sensitivitāte, šādās vietās ātri saslimst fiziski vai garīgi, un šīs vides dēļ pat notiek slepkavības un pašnāvības. Jāpatur prātā, ka domformas iekļūst zemapziņas prātā – it sevišķi brīžos, kad cilvēks slīgst depresijā, ir slims vai dusmīgs. Domformas spēj iekļūt prātos arī miegā, radot negatīvus, tumšus un sliktus sapņus. Tādējādi, atkārtoti pievēršoties negatīvām domām, cilvēks turpina stiprināt šīs domformas līdz brīdim, kad tās kļūst par parazītiem un barojas no viņa enerģijas, radot ļaunu, nebeidzamu apburto loku. Ir svarīgi pieradināt sevi pie sliktu domu padzīšanas vai – vēl labāk – censties tādas nemaz nepieļaut, lai nevienam nenodarītu ļaunu. Kad jūtamies nomākti, dusmīgi vai agresīvi, jāatceras, ka nedrīkst raidīt sliktas domas pret pasauli. Bieži vien cilvēks nonāk manipulācijas ietekmē, kur pie vainas ir vai nu domforma, vai kāds psihisks uzbrukums. Tādos gadījumos nepieciešama rituāla, attīroša vanna, tad jāsaģērbjas tīrās drēbēs, jāattīra apkārtne, jāpiesauc mājokļa sargājošie spēki (ja tādi ir). Jācenšas gūt virsroku pār esošo situāciju, jāņem kontrole savās rokās vai jālūdz palīdzība kādam, kurš to var sniegt. Domformu pozitīvā puse ir tā, ka dāsnas domas veicina piepildījumu un pārpilnību, spēkpilnas domas rada mieru un skaidrību, mīlestības iedvesmotas domas veicina garīgu augšanu un siltumu, arī pievelkošu, patīkamu auru. Pašmīlestība veicina garīgo attīstību un palīdz sevis dziedināšanā, ļaujot mīlēt citus un rūpēties par saviem tuvajiem. Seksuālas domas ģenerē karstumu visos līmeņos, un aura kļūst sarkana, kas atkarībā no apstākļiem var vai nu piesaistīt vai atgrūst apkārtējos.

Mūsu domas ir enerģija. Enerģija un matērija ir vienots veselums – to pierāda Einšteina slavenā formula E=MC2. Katra doma, kas barojas no emocionālas enerģijas, kļūst lielāka un spēcīgāka; tātad tas, uz ko koncentrējamies vairāk, arvien aug un attīstās. Katru reizi, kad ļaujam vaļu negatīvai domai, virs mūsu galvām savelkas tumšs mākonis un atņem enerģiju. Katra turpmākā negatīvā doma padara šo mākoni arvien lielāku un spēcīgāku, „nosūcot” visu mūsu enerģiju. Daudzi intuitīvi attīstīti ļaudis patiešām ir redzējuši šo parādību darbībā. Kāda angļu televīzijas reklāma šo arhetipu izmanto, attēlojot depresijā esošu dzīvnieciņu – virs viņa galvas ir melns mākonis. Dzīvnieciņš izmisīgi skraida apkārt, cenzdamies izbēgt no baisā mākoņa, bet tas neizdodas un neizdodas, līdz mazais zvēriņš saņem reklamēto medikamentu. Līdzīgi ir ar bērniem. Bieži vien, kad vecākiem gaidāms kāds notikums vai saviesīgs pasākums, ko bērns ļoti negrib (jo baidās tikt atstāts viens), viņš saslimst vai spēcīgo domu un emociju rezultātā beigu beigās plānotais pasākums tiek atlikts vai atcelts pavisam. Medicīnas mistiķe Karolīna Misa no ASV teic, ka saskaņā ar enerģijas medicīnu visi cilvēki ir dzīvas vēstures grāmatas. Ķermenis ietver cilvēka vēsturi: katru sīku vienību  no katra notikuma un attiecībām dzīvē. Dzīvei ritot, bioloģiskā veselība kļūst par dzīvu, elpojošu, biogrāfisku apgalvojumu, kas vēstī par cilvēka spēkiem, vājumiem, cerībām un bailēm. Katra doma ceļo caur indivīda bioloģisko sistēmu un aktivē zināmu fizioloģisku atbildi. Dažas domas izsauc reakciju viscaur ķermenī. Bailes  aktivizē visu ķermeni „trauksmes režīmā”: kuņģis saraujas, sirdsdarbība strauji paātrinās un visu ķermeni pārklāj auksti sviedri. Mīloša doma turpretim spēj acumirklī atslābināt ķermeni. Dažas domas ir smalkākas, vieglākas, un vēl citas ir zemapziņas, dziļākas domas. Tomēr katra apzināta un daudzas neapzinātas domas rada fizioloģisku atbildi. Visas domas neatkarīgi no to satura visupirms sasniedz organisma sistēmu enerģijas formā. Tās, kas nes emocionālu, garīgu, psiholoģisku jeb dvēselisku enerģiju, rada vairāk atbildes reakciju, kas pēc tam tiek uzglabātas šūnu atmiņā. Tieši šādā veidā cilvēka bioloģiskā „biogrāfija” tiek ieausta bioloģiskajā sistēmā – lēnām un pakāpeniski, dienu no dienas. Cilvēks kļūst par to, kas ir viņa domas! Arī psihoterapijas pētījumi pierāda, ka gadījumos, kad pacients cieš no multiplās personības traucējumiem, kāda no viņa personībām slimo ar diabētu, bet, kolīdz pacients iejūtas citā personībā, visi slimības simptomi pagaist. Līdzīgi gadījumi ir arī ar alerģijām un atkarībām. Šādi pētījumi pierāda, ka eksistē kāda „augstāka” prāta daļa un, kad tā mainās, seko arī izmaiņas fizioloģiskajā sistēmā.

Kas gan ietekmē šo augstāko aspektu, prātu? Tās divas jomas, kas ietekmē prātu visspēcīgāk, ir domas un izjūtas. Lai gan daudzi neņem vērā domu un emociju ietekmi, jo tām nav fiziskas substances, psihosomatiskā medicīna jau visai sen ir saskatījusi saikni starp šīm gaistošajām parādībām un slimībām. Par piemēru var minēt domu „Es esmu pārāks par citiem”. Tāda doma rada noteiktu vibrāciju, kas atstāj noteiktu iespaidu uz emocionālo ķermeni. Parasti mazvērtības vai pārākuma apziņa izjauc līdzsvaru emocionālajā ķermenī, izjauktais līdzsvars pēc tam rada disbalansu fiziskajā ķermenī, izpaužoties lielākoties saules pinuma un vēdera dobuma apvidū. Kad cilvēks apgūst mācību par vienotību un vienlīdzību, domas par pārākumu (vai nevērtīgumu) vairs netiek ģenerētas un izjauktais līdzsvars emocionālajā ķermenī atjaunojas, pazūd arī kuņģa darbības problēmas un sāpes.

Domāt labas domas ir labāk, nekā domāt sliktas domas. Nedomāt, ja vien tam nav sevišķas nepieciešamības, ir vēl labāk. Neviena doma netiek pazaudēta. Pat ja otrs cilvēks ir tev nodarījis kaut ko sliktu, aizmirsti to un sūti gaišas domas. Norobežojies no sliktā!

Mēs visi palaikam esam negatīvu domu vai izjūtu varā, taču ne vienmēr tās visas rada nopietnas slimības. Lai attīstītos slimība, negatīvismam jākļūst par vadošo, dominējoš

foto: pixabay.com

o emociju. Dažkārt domformu izplatīšanos var pielīdzināt vīrusa epidēmijai, tomēr ne visi, kas ir inficēti, noteikti saslims. Dažiem ir izstrādājusies dabiska imunitāte labu, gaišu, pozitīvu domu un izjūtu formā, pašiem sūt

Svarīgi apzināt savas domas, gūt virsroku pār tām un triumfēt pār negatīvajām domformām, būt ar skaidru sirdi, laimīgam, ar labu veselību un dzīvot ilgu mūžu. Darot visu pēc labākās sirdsapziņas, ir gana laika, lai garīgi augtu, cik vien cilvēka dzīves garumā iespējams.

  • Izkop savas domas!
  • Novēro domas!
  • Izjūti emocionālo un fizisko reakciju uz šīm domām ķermenī!
  • Paraugies uz tām ar savu „iekšējo aci”

Žurnāla “Taka” 2012.gada arhīvs, tekstu sagatavoja: Anna Serģe

Jums var arī patīk