Daži vingrinājumi, kā atklāt savu „iekšējo mākslinieku” un tā spējas

Mandala

Šo vingrinājumu varat izpildīt atpūtas brīžos no jebkura cita, it īpaši monotona darba. Iepriekš sagatavojiet vairākas A4 formāta baltas paīra lapas, uz katras no tām ar zīmuli uzzīmējiet apli – visvieglāk to uzzīmēt, apvelkot līniju parastam virtuves šķīvītim. Izkrāsošanai vislabāk izmantot krāsainos zīmuļus vai krītiņus. Sagatavotās papīra lapas un krāsas glabājiet  sev pieejamā vietā…

Mandalu sāciet veidot no apļa centra. Nedomājiet, kāda tā rezultātā izskatīsies, izvēlieties tās krāsas, kas attiecīgajā brīdī jums vislabāk patīk. Ļaujiet, lai jūsu roka pati sāk veidot kādu figūru vai laukuma dalījumu apļa centrā. Centram audzējiet klāt krāsu laukumus vai ornamentus simetriski virzienā uz mandalas malām. Centieties strādāt rūpīgi – un galarezultāts vienmēr jums sagādās prieku. Darbs parasti aizņem 20–40 minūtes. Lapas otrā pusē vēlams fiksēt datumu un īsi pierakstīt, kā jūs jūtaties pirms un pēc zīmēšanas. Ja šo vingrinājumu veiksiet regulāri, jums veidosies unikāla dienasgrāmata.

 

Krāsu terapija

Jums kāda konkrēta iemesla dēļ ir nomākts garastāvoklis. Tā iemesls varētu būt nepatikšanas darbā, konflikts ar draugiem vai ģimenes locekļiem, kāda nepatīkama vēsts vai tml.

Ņemiet divas baltas papīra lapas, guaša krāsas vai krāsainos krītiņus. Apsēdieties pie galda un pirmās lapas augšējā malā piefiksējiet pašreizējo datumu un laiku (piemēram, 17.sept. plkst. 18.00). Atrodiet krāsas, kas visvairāk atbilst Jūsu noskaņojumam, un zīmējiet ar tām, cenšoties maksimāli izpaust savas emocijas. Neiedziļinieties detaļās, ļaujiet, lai izvēlētās krāsas aizklāj visu lapu. Strādājiet, līdz sajūtat nogurumu, tad lapas apakšējā malā uzrakstiet: „Tā es jutos, jo man bija problēma ar…”.

Aizveriet acis un atpūtieties. Centieties atcerēties un vizualizēt kādu vietu un notikumu no jūsu pagātnes, kad jūs jutāties īpaši laimīgi un droši. Iztēlojieties spēcinošo enerģiju, ko jums deva šis notikums, un domās transformējiet šo enerģiju uz pašreizējo situāciju. Kāda krāsa ir šai enerģijai? Izjūtiet, kā tā spēcina jūsu ķermeni un harmonizē domas. Atveriet acis, ņemiet otru papīra lapu un novietojiet to virs pirmās. Augšējā malā atkal uzrakstiet datumu un laiku. Ņemiet krāsas, kas bija raksturīgas spēcinošajai enerģijai jūsu vizualizācijā (ja lietojat guaša krāsas, noteikti apmainiet ūdeni trauciņā, kur skalot otas). Vispirms ar vienu krāsu uzzīmējiet cilvēka ķermeņa kontūru. Tas esat jūs. Izkrāsojiet šo tēlu un vidi ap to ar krāsām, kas jums asociējas ar atmiņā atsaukto patīkamo notikumu. Kad darbs šķiet pabeigts, lapas apakšējā malā uzrakstiet: „Tas (tā) esmu es.”

 

no žurnāla TAKA 2013.gada arhīva

 

Jums var arī patīk